Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Βολιώτικη πρεμιέρα με το δεξί!

ΝΠΣ Βόλος-Λαμία 2-1

Νικητήρια η πρεμιέρα του Βόλου στη φετινή Super League με σκορ 2-1 κόντρα στη δυνατή Λαμία!

Στο Πανθεσσαλικό στάδιο η ομάδα του Βόλου ξεκίνησε δυναμικά σκοράροντας μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης! Ο Ρομέρο αρχικά σημάδεψε το δοκάρι της Λαμίας με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στην επαναφορά ο Μπαρτόλο άνοιξε το σκορ για τους κυανέρυθρους! Ακολούθως στο 41’ ο Βόλος πέτυχε ένα όμορφο γκολ με τον Φαν Βέερτ, καθώς ο Ολλανδός στράικερ με γυριστό χαμηλό σουτ μέσα απ΄την περιοχή έγραψε το 2-0!

Η Λαμία στο δεύτερο ημίχρονο έβγαλε αντίδραση και κατάφερε γρήγορα στο 52’ να μειώσει το σκορ, όταν ο τερματοφύλακας Κλέιμαν άθελά του έδωσε πάσα στον Τιρόνε, ο οποίος με ένα εύκολο πλασέ σκόραρε!

Στη συνέχεια του αγώνα χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες εκατέρωθεν χωρίς όμως να αλλάζει το τελικό αποτέλεσμα.

Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατίν, Μπαρτόλο, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Σαράνοφ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Γκέντζογλου, Καραμάνος, Ρόμανιτς.