Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Αστεράτος με Παπαδόπουλο!

Αστέρας Τρίπολης – ΝΠΣ Βόλος 1-0

Εντυπωσιακά στην αναμέτρηση μπήκε η ομάδα του Βόλου χάνοντας τρεις σπουδαίες ευκαιρίες για να προηγηθεί στο σκορ με τους Φαν Βέερτ, Ρεγκατέν και Τσοκάνη, όμως και στις τρεις περιπτώσεις ο γκολκίπερ Παπαδόπουλος «κατέβασε» τα ρολά πραγματοποιώντας τρεις εξίσου σπουδαίες επεμβάσεις! Κόντρα στη ροή του αγώνα οι Αρκάδες μπόρεσαν να πετύχουν το 1-0 στο 41ο λεπτό με ωραία ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ του Σονί!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέλαβε τα ηνία του αγώνα και περιόρισε σημαντικά τις επιθέσεις του Βόλου. Η μοναδική απειλή καταγράφηκε στο 78’ για τους φιλοξενούμενους με το σκαφτό σουτ του Τσοκάνη να καταλήγει λίγο άουτ!

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Άλβαρες Χριστόπουλος, Πίτσου, Μουνάφο, Κανελλόπουλος, Σίτο, Ριέρα, Σονί, Μπαράλες

ΝΠΣ Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Ρομέρο, Γκιουλέν, Άλχο, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατέν, Ορός, Φερνάντες, Φαν Βέερτ.