Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Τρομερός και Ατρόμητος!

Ιωνικός – Ατρόμητος 1 – 4

Περισσότερο κινητικός εμφανίστηκε στο πρώτο ημίχρονο ο γηπεδούχος Ιωνικός, ενώ με αντεπιθέσεις προσπαθούσε να απειλήσει ο φιλοξενούμενος Ατρόμητος.

Πολύ καλές ευκαιριές για τους «μπλε» του Περιστερίου χάθηκαν από τους Κιάρτασον και Ρομπάιγ, ωστόσο στο 38ο λεπτό ήρθε το φοβερό γκολ-φάουλ του Μεντόζα για τους «μπλε» της Νίκαιας!

Με την έναρξη του β’μέρους στο 53’ ο Ατρόμητος αρχικά βρήκε απάντηση ισοφαρίζοντας με τον Κεσχρίντα σε 1-1 και γύρισε «τούμπα» το ματς δύο λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Ισλανδό Φριντγιόνσον! Σε ξέφρενο ρυθμό ο Ατρόμητος συνέχισε με το ίδιο τέμπο και στο 61’ ο Ρομπάιγ έκανε το 1-3! Ο θρίαμβος των φιλοξενουμένων ολοκληρώθηκε και με τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις από το νεαρό Τζαβίδα!

Ιωνικός: Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Αντούνες, Βαλεριάνος, Κάνιας, Μασάς, Μεντόσα, Άοσμαν, Μάντζης

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Σουάρεθ, Χατζηισαΐας, Γκονζάλες, Κουέν, Μουνίθ, Ρομπάιγ, Ροτάριου, Κιάρτανσον