Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Let me show you!

Οι Golden State Warriors αν και έχουν μπει ίσως στην πιο στρεβλή χρόνια της τελευταίας οκταετίας τους φαίνονται απτόητοι στο κυνήγι ενός ακόμα δαχτυλιδιού.

Στον αγώνα που έδωσαν πριν από λίγη ώρα απέναντι στους Cavaliers απέδειξαν για ακόμα μια φορά πως δεν έχουν μόνο το όνομα αλλά και τη χάρη των πολεμιστών.Αφού κατέβαλαν το (κάτι παραπάνω από αξιόμαχο) Cleveland σε ένα δικό του παιχνίδι.Οι Cavaliers σου έδιναν την εντύπωση πως θα έφευγαν αλώβητοι από το Chase Center,αλλά η άμυνα των Warriors τους έκοψαν την όρεξη.Ο Draymond Green έδερνε για άλλη μια φορά όποιον έμπαινε στη ρακέτα,ο Klay Thompson “έσταξε” δύο τριποντάκια για χάρη του DubNation,όμως κυρίως πίεζε στο πίσω μέρος του παρκέ.Highlight της βραδιάς του η “αποπνικτική” άμυνα που έπαιξε στον Donovan Mitchell,περίπου 2 λεπτά πριν το τέλος,με το σκορ στο 100-98.Όλα,παρά το σκορ,θύμιζαν Playoffs.Οι σκληρές άμυνες και τα μεγάλα σουτ ήταν συνεχείς σε όλο το τελευταίο κομμάτι του αγώνα.Το σκηνικό είχε γίνει πια ιδανικό για να εμφανιστεί ο “δαιμονισμένος” για ακόμα ένα βράδυ Stephανάκος που με τις τριποντάρες του σηκώνει στους ώμους του όλο το San Francisco και τρομάζει κάθε αντίπαλο.Απόψε “έγραψε 40 πόντους πετυχαίνοντας 6 τρίποντα και έστειλε την ομάδα του Donovan Mitchell και του Kevin Love για ύπνο λέγοντας τους ο ίδιος καληνύχτα με ένα λεπτό μπασκετικής ραψωδίας στο τελείωμα του αγώνα.

Κάπως έτσι άλλο ένα δύσκολο,αλλά τελικά ήσυχο βράδυ έφτασε στο τέλος του για τους Warriors και τη DubNation.