Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Απ’ το κακό στο χειρότερο!

Κάθε μερα,κάθε ώρα και κάθε λεπτό που πλησιάζουμε πιο κοντά στο Μουντιάλ του Κατάρ όλο και περισσότερες άσχημες και διαφημιστικές ειδήσεις έρχονται στο φως.

Κάπως έτσι τα τελευταία λεπτά ασχολούμαστε με μια ιστορία δωροδοκίας από το Κατάρ προς οκτώ ποδοσφαιριστές του Εκουαδόρ,ώστε οι οικοδεσπότες να κερδίσουν τον εναρκτήριο αγώνα τους στη διοργάνωση.

Την αποκάλυψη έκανε ο γνωστός στη Μέση Ανατολή influencer Αμτζάντ Ταχά,ο οποίος αυτοαποκαλείται δημοσιογράφος.Ο Ταχά υποστηρίζει ότι δόθηκαν από το Κατάρ στον Ισημερινό 7,4 εκατομμύρια δολάρια για να λήξει ο αγώνας με 1-0 υπέρ των Καταριανών με ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Μακάρι να μας έκανε εντύπωση αυτή η είδηση.Τότε τουλάχιστον κάτι θα είχε διασωθεί.