Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Σταθερά ψηλά η Berbourg του Κώστα Καρακώστα!

Μία ακόμα σημαντική νίκη για τη φετινή αγωνιστική περίοδο της 2ης κατηγορίας του Λουξεμβούργου, πέτυχε η Berdenia Berbourg του Κώστα Καρακώστα!

Η ομάδα του ικανού Έλληνα πορτιέρο επικράτησε εντός έδρας της Bissen με σκορ 3-2, ανεβαίνοντας στην 3η θέση του πρωταθλήματος, ενώ χρειάστηκε πολλές φορές τις καθοριστικές επεμβάσεις του. Συγκεκριμένα, στο 1ο, στο 14ο και στο 38ο λεπτό έσωσε την Berbourg σε τετ α τετ των αντιπάλων, αλλά και στο 65′ σε επικίνδυνο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Δεκατρία λεπτά αργότερα, ο Καρακώστας κράτησε την ομάδα του μπροστά στο σκορ, καθώς πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε εξ επαφής σουτ των φιλοξενούμενων.

Επόμενο παιχνίδι για την Berdenia Berbourg, την ερχόμενη Κυριακή (11/12, 17:00) κόντρα στην Jeunesse Schieren.