Free Porn
xbporn

Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Επαγγελματική πρόκριση στο Μπίρκενχεντ

Η Λέστερ απέκλεισε με σκορ 2-0 την Τρανμίρ Ρόβερς το βράδυ της Τρίτης στο Πρέντον Παρκ στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου του Carabao Cup.

Οι “Αλεπούδες” είχαν την κατοχή της μπάλας σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα, όμως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έκαναν περισσότερες ευκαιρίες στο στόχο. Ο Ένζο Μαρέσκα έκανε τέσσερις αλλαγές στο ημίχρονο, με αποτέλεσμα τα γκολ να σημειωθούν από τους Γουίλφρεντ Ντίντι και Τζέιμι Βάρντι μέσα σε τέσσερα λεπτά. Η Τρανμίρ προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι αλλά δεν μπόρεσε να βρει τον τρόπο να “σπάσει” την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Αυτή ήταν η πρώτη φορά φέτος που ο σχηματισμός της Λέστερ φάνηκε λίγο πιο αδύναμος εξαιτίας των αλλαγών και του ροτέισον που έγινε. Παρά την μέτρια εμφάνιση όμως, η νίκη-πρόκριση ήρθε, καθώς και η 6η συνεχόμενη νίκη σε ισάριθμα επίσημα παιχνίδια (πρωτάθλημα και Κύπελλο).

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Λέστερ είναι το Σάββατο απέναντι στην Χαλ Σίτι στο «King Power Stadium», για την 5η αγωνιστική της Championship.