Free Porn
xbporn

Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Να περάσει ο επόμενος!

Δεν σταματάει το «τρένο» της Λέστερ, η οποία επικράτησε της μαχητικής Σάντερλαντ με 1-0 για την 13η αγωνιστική, στο «King Power Stadium».

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε δυναμικά, με την Λέστερ να πετυχαίνει γκολ στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν κόρνερ από δεξιά, ο Ντιούσμπερι-Χολ εκτέλεσε με τον Τζέιμς Τζάστιν να πιάνει την κεφαλιά, ανοίγοντας το σκορ. Οι “Αλεπούδες” θα μπορούσαν να βρεθούν και με περισσότερα τέρματα στην ανάπαυλα, όμως το 1-0 παρέμεινε.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε το αποτέλεσμα, με τους παίκτες του Ένζο Μαρέσκα να κρατούν την νίκη και το τρίποντο, μέχρι το τέλος. Το σφύριγμα της λήξης έδωσε χαρά στους φιλάθλους και μεγαλύτερες ελπίδες για την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία, μιας και έφτασε στους 36 βαθμούς.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Λέστερ είναι απέναντι στην ΚΠΡ, την Κυριακή (28/10), για την 14η αγωνιστική της Championship.