test
Σάββατο, 29 Ιουνίου, 2024

Μαξίμ Κρεπό: “Φύλακας άγγελος” στο γήπεδο και στη ζωή

Ο τερματοφύλακας του Καναδά Μαξίμ Κρεπό ήταν ένας αφανής ήρωας στη νίκη του Καναδά με 1-0 επί του Περού στο Copa América.

Ο (βοηθός διαιτητή) Ουμπέρτο Πανγιόι κατέρρευσε στο γήπεδο κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα του Ομίλου Α και ο Κρεπό ήταν ο πρώτος που το αντιλήφθηκε, έσπευσε να τον βοηθήσει και του έδειξε ότι χρειαζόταν άμεση ιατρική φροντίδα.

Στο ημίχρονο ανακοινώθηκε ότι ο Πανγιόι λάμβανε ιατρική βοήθεια μετά από φορείο εκτός γηπέδου – που είναι η τελευταία ενημέρωση για την κατάστασή του

Σύμφωνα με το The Athletic FC, η θερμοκρασία τη στιγμή του συμβάντος ήταν 91 βαθμοί Φαρενάιτ αλλά έμοιαζε με 101 βαθμούς, με την υγρασία στο 51%.