Free Porn
xbporn

Δευτέρα, 16 Σεπτεμβρίου, 2024

Λευτέρη εσύ σούπερ σταρ!! (Videos)

Είναι ο Λευτέρης Πετρούνιας, ναι… ο άρχοντας των κρίκων έγραψε ιστορία στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με 15.100 βαθμούς στον τελικό των κρίκων και ανέβηκε για 3η σερί φορά στο βάθρο, μετά την πρώτη θέση στο Ρίο και την τρίτη θέση στο Τόκιο. Το χρυσό μετάλλιο στον αγώνα κατέκτησε ο Κινέζος Γιανγκ Λιου με 15.300 βαθμούς και δεύτερος ήταν ο συμπατριώτης του Τζινγκιουάν Ζόου με 15.233.

Αξίζει να αναφερθεί πως οι κρίκοι ήταν το μοναδικό από τα 6 όργανα της ενόργανης ανδρών στο οποίο δεν είχε υπάρξει ποτέ αθλητής με 3 Ολυμπιακά μετάλλια στην συλλογή του και πλέον αυτός είναι ο 33χρονος Αθηναίος γυμναστής, ενώ αυτό ήταν το 5ο μετάλλιο της χώρας μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες, έπειτα από το ασημένιο του Απόστολου Χρήστου στα 200μ. ύπτιο, το χάλκινο του Θόδωρου Τσελίδη στο τζούντο και τα χάλκινα μετάλλια των Γκαϊδατζή – Παπακωνσταντίνου και Φίτσιου – Κοντού στην κωπηλασία.