Free Porn
xbporn

Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Πρώτο τρίποντο για τον ΠΑΟΚ στην Κηφισιά

Νικηφόρο ήταν το χθεσινό (22/10) πέρασμα του ΠΑΟΚ από το Ζηρίνειο όπου επικράτησε της Κηφισιάς με 1-3 σετ (23-25, 25-22, 22-25, 20-25) και πήρε τους 3 πρώτους του βαθμούς στη φετινή Volleyleague.

Με τον Γιώργο Πετρέα να επιστρέφει και να ξεκινάει βασικός, οι ασπρόμαυροι πήραν διαφορά από νωρίς (3-8 και 12-16) βασιζόμενοι στο πολύ καλό σερβίς του αρχηγού της Εθνικής αλλά και στον επιθετικό οίστρο του Λευκορώσου γίγαντα Αρτούρ Ούντρις. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν με επίθεση διαρκείας στον πόντο (23-24) αλλά ο Ούντρις τελείωσε το σετ σε 23-25 δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 0-1 σετ.

Στο 2ο σετ μετά την αρχική πρωτοπορία του Δικεφάλου με 5-8 η Κηφισιά ισορρόπησε το παιχνίδι φτάνοντας στο 15-16. Με πρωταγωνιστή τον Βραζιλιάνο ακραίο Αμπράο από τη θέση του σερβίς η αθηναϊκή ομάδα πέρασε μπροστά παίρνοντας και διαφορά 3 πόντων (21-18) την οποία και κράτησαν κατακτώντας το σετ με 25-25 και ισοφαρίζοντας 1-1 στα σετ.

Τρίτο σετ και οι Θεσσαλονικείς είχαν σταθερά το προβάδισμα (6-8, 13-16) με κύριους εκφραστές των επιθέσεων τους Ούντρις, Πετρέα και Μπράουν. Η διαφορά διατηρήθηκε στα επίπεδα των τριών πόντων στους οποίους και έκλεισε το σετ υπέρ του ΠΑΟΚ με 22-25 και έγινε το 1-2 στα σετ.

Στο 4ο σετ οι παίκτες του Γιάννη Καλμαζίδη μπήκαν με διάθεση να τελειώσουν το παιχνίδι παίρνοντας μια καθαρή νίκη. Έτσι και έγινε αφού πήραν σημαντική διαφορά από την αρχή φτάνοντας το σκορ στο 9-16 και μη αφήνοντας περιθώρια στους αντιπάλους τους. Η συνέχεια ήταν διαδικαστική με το σετ να καταλήγει στον ΠΑΟΚ με 20-25 και να γίνεται το 1-3 στα σετ και το τρίποντο να πηγαίνει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Την επόμενη και 3η αγωνιστική της Volleyleague ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στο PAOK Sports Arena την Παρασκευή 29/10 τον Μίλωνα ενώ η Κηφισιά ταξιδεύει το Σάββατο 30/10 στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο.

Τα σετ: 1-3 (23-25, 25-22, 22-25, 20-25) σε 125΄.

Α.Ο.Π.ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Γιάννης Ορφανός): Ντε Βάιερ 2 (1/1επ., 1 άσσος), Αμπράο 6 (6/15επ., 57%υπ., 43%αρ.), Κωτσάκης 18 (18/29επ., 50%επ., 15%αρ.), Λινάρδος 8 (3/10επ., 4 μπλοκ, 1 άσσος), Μιχάλι 6 (2/7επ., 3 μπλοκ, 1 άσσος), Μαρκς 21 (16/28επ., 3 μπλοκ, 2 άσσοι) / Κοντοστάθης (λ. – 41%υπ., 12%αρ.), Παπαδόπουλος, Κωστόπουλος, Μελλές.

Π.Α.Ο.Κ. (Γιάννης Καλμαζίδης): Μπράουν 15 (10/11επ., 5 μπλοκ), Πετρέας 12 (4/7επ., 4 μπλοκ, 4 άσσοι), Γουόλς 5 (1/2επ., 4 μπλοκ), Σωτηρίου (67%υπ., 33%επ.), Κουκλίνσκι 4 (4/14επ., 48%υπ., 12%αρ.), Άντρις 25 (19/39επ., 1 μπλοκ, 5 άσσοι) / Κοκκινάκης (λ. – 71%υπ., 29%αρ.), Τζιουμάκας 6 (5/8επ., 1 άσσος), Κουμεντάκης 11 (8/12επ., 3 μπλοκ, 57%υπ., 14%αρ.), Αντωνίου (λ.).