Κατάρρευση και δίκαιη ήττα

Ο ΠΑΟΚ πραγματοποίησε καλό πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε αλλά κατέρρευσε στο δεύτερο, με τον Ολυμπιακό να τον κερδίζει δίκαια με 3-1 σκορ.

Το γκολ του Δικεφάλου επιτευχθεί στο 22ο λεπτό. Ο Ζίβκοβιτς είδε την κίνηση του Σάστρε δεξιά, ο οποίος έκανε το γύρισμα προς την περιοχή. Ο Μπράντον Τόμας έβαλε το πόδι του, πρόλαβε τον Παπασταθόπουλο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Μετά την ανάπαυλα, η ομάδα του Πειραιά μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, με τους παίκτες του Ανιγκό να γυρίζουν το ματς. Ο Μακαμπού ισοφάρισε στο 59’, ενώ ο Μασούρας εκμεταλλευόμενος το λάθος του Κουλιεράκη έκανε το 2-1 στο 78’.

Στο 87′ ο Αραμπί έκανε το σκορ 3-1 με το πέναλτι με τον Κοτάρσκι να βρίσκει τη μπάλα να μην μπορεί να την απομακρύνει.