Free Porn
xbporn

Πέμπτη, 19 Σεπτεμβρίου, 2024

Πάτησε κορυφή η ΑΕΚ, ιδανικό ντεμπούτο για Πιερό! (Video)

Στην κορυφή της Super League με 10 βαθμούς, μαζί με ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό, βρίσκεται εδώ και λίγα λεπτά η ΑΕΚ, έπειτα από την εντός έδρας νίκη της κόντρα στον Βόλο με σκορ 2-0. Οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στους 3 πόντους και στην 12η θέση της βαθμολογίας.

Ο Φραντζί Πιερό χρειάστηκε 22 λεπτά συμμετοχής για να πετύχει το πρώτο του γκολ με την Ένωση, όταν μετά από σέντρα του Λάζαρου Ρότα με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Κόβατς (1-0). Λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα (62′) η ομάδα του Αλμέιδα με σκόρερ τον Αμπουμπακαρί Κοϊτά, ο οποίος βρήκε δίχτυα για δεύτερο συνεχόμενο ματς, έκανε το 2-0 και ουσιαστικά κλείδωσε το «τρίποντο».

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ: Στρακόσα, Πήλιος, Κάλενς, Μήτογλου, Ρότα, Σιμάνσκι, Πινέδα, Λιούμπιτσιτς, Ελίασον, Κοϊτά, Πιερό.

Βόλος: Κόβατς, Μύγας, Μίλετιτς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Φερράρι, Ντε Καμς, Γκλάβτσιτς, Μεντιέτα, Ασεχνούν, Άλτμαν.