Σάββατο, 11 Μαΐου, 2024

Ισοπαλία σαν ήττα για τον Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης παρά το γεγονός ότι ήταν εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο, ότι βρέθηκε από το 57′ με παίκτη παραπάνω, δεν κατάφερε να κερδίσει (1-1) τον Διαγόρα στη Ρόδο για την 19η αγωνιστική της Superleague 2.

Από το πρώτο λεπτό του αγώνα, οι παίκτες του Γ. Ταουσιάνη μπήκαν στο ματς λες και ήθελαν να δώσουν απαντήσεις για τις πέντε σερί ήττες. Όμως η ενέργεια τους κράτησε μόνο για 45 λεπτά και παρά το γεγονός ότι από το 57′ έπαιζε με παίκτη παραπάνω, έμεινε στο 1-1 και δεν μπόρεσε να δημιουργήσει κλασσική ευκαιρία μπροστά από το τέρμα του Τσέλιου.

Πιο απειλητικός και ορεξάτος στο πρώτο 30λεπτο του αγώνα ο Εργοτέλης, μετουσίωσε την υπεροχή με το πολύ όμορφο γκολ του Μανουσάκη από μακριά στο 13′. Στη συνέχεια οπίεζε για 2ο γκολ με επιθέσεις κυρίως από τα αριστερά, είχε τους Κόνραντ – Κωστανάσιο και Μανουσάκη σε καλή μέρα ενώ ο Τσέλιος μοίραζε με ακρίβεια. Δεν απειλήθηκε σοβαρά στο πρώτο μερος η κρητική ομάδα, δημιουργούσε συνεχώς φάσεις και μάλλον το 0-1 την αδικούσε.

ΜΑΝΙΑ ΖΑΧΑΡΙΟΥΔΑΚΗ
Σπουδές: 1ο ΙΕΚ Ηρακλείου προϋπηρεσία: post game, tharkis sport, prismasport, sportsnews 24/7, ert open 106,7