Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Μιμήθηκε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Σε ένα καταπληκτικό ματς με πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και 7 γκολ, η Κάλιαρι «ντύθηκε» Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1999 με Μπάγερν Μονάχου) και επικράτησε με 4-3 της Πάρμα, ενώ μέχρι το 91′ έχανε με 2-3.

Με αυτό το αποτέλεσμα διατήρησε τις ελπίδες της για να παραμείνει στην Serie A και συγχρόνως έσπρωξε τους φιλοξενούμενους στο «γκρεμό».

Η Πάρμα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε 0-2 με τον Πεσέλα στο 6′ και τον Κούτσκα στο 31ο λεπτό.Η Κάλιαρί μείωσε στο 39′ με τον Παβολέτι, ενώ οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν προβάδισμα δύο γκολ (1-3) στο 59′ με τον Μαν.

Μέχρι το 65′ η ομάδα του Χαράλαμπου Λυκογιάννη (πέρασε αλλαγή στο 58′ της αναμέτρησης) έχανε με 1-3 και η υπόθεση έδειχνε τελειωμένη.Σε εκείνο το σημείο (66′) ο Μαρίν έκανε το 2-3, με την Κάλιαρι να πιέζει ως το 90′ χωρίς να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.Στα τελευταία 4 λεπτά των καθυστερήσεων όμως, οι γηπεδούχοι πέτυχαν «δίποντο» με τον Περέιρο στο 91′ και τον Τσέρι στο 94ο λεπτό και ολοκλήρωσαν μία εκπληκτική ανατροπή.

Για να δούμε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στις τελευταίες θέσεις του Καμπιονάτο, ύστερα από τους σημερινούς αγώνες.