Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Εντός έδρας «αυτοκτονία»

Όταν σου δίνεται η ευκαιρία, με νίκη να φτάσεις μόνη πρώτη στην κορυφή κι εσύ την σπαταλάς, τότε δεν σου φταίει κανείς…

Στην εξ αναβολής αναμέτρηση για τη Λα Λίγκα, η Μπαρτσελόνα έχασε εντός έδρας από την Γρανάδα με 1-2 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 71 βαθμούς, μαζί με την Ρεάλ Μαδρίτης.Ένα βαθμό λιγότερο έχει η Σεβίλλη (70β.) στην 4η θέση, ενώ στους 73 είναι η Ατλέτικο Μαδρίτης και συνεχίζει να απολαμβάνει την πρωτιά, 5 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Στα γκολ της αναμέτρησης, ο Μέσι έβαλε μπροστά τους Καταλανούς στο 23ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Γκριζμάν, ενώ ο Ματσίς ισοφάρισε στο 63′ για τους φιλοξενούμενους.11 λεπτά πριν τη συμπλήρωση του ενενηντάλεπτου, ο Μολίνα «σόκαρε» την Μπάρτσα και έφερε την ομάδα του στην 8η θέση και τους 45 βαθμούς.