Σάββατο, 3 Ιουνίου, 2023

14 Αυγούστου η πρεμιέρα!

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα της Πρέμιερ Λιγκ, για τη αγωνιστική περίοδο 2021-22, το οποίο θα ξεκινήσει στις 14/8.Στην 1η αγωνιστική ξεχωρίζει η κόντρα της Μάντσεστερ Σίτι με την Τότεναμ στο Λονδίνο.

 

1η αγωνιστική:  
Κυριακή 14 Αυγούστου 
Μπρέντφορντ – Άρσεναλ
Μπέρνλι – Μπράιτον
Τσέλσι – Κρίσταλ Πάλας
Έβερτον – Σαουθάμπτον
Λέστερ – Γουλβς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λιντς
Νιούκαστλ – Γουέστ Χαμ
Νόριτς – Λίβερπουλ
Τότεναμ – Μάντσεστερ Σίτι
Γουότφορντ – Άστον Βίλα
2η αγωνιστική: 
Κυριακή 21 Αυγούστου 
Άρσεναλ – Τσέλσι
Άστον Βίλα – Νιούκαστλ
Μπράιτον – Γουότφορντ
Κρίσταλ Πάλας – Μπρέντφορντ
Λιντς – Έβερτον
Λίβερπουλ – Μπέρνλι
Μάντσεστερ Σίτι – Νόριτς
Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Γουέστ Χαμ – Λέστερ
Γουλβς – Τότεναμ
3η αγωνιστική: 
Κυριακή 28 Αυγούστου 
Άστον Βίλα – Μπρέντφορντ
Μπράιτον – Έβερτον
Μπέρνλι – Λιντς
Λίβερπουλ – Τσέλσι
Μάντσεστερ Σίτι – Άρσεναλ
Νιούκαστλ – Σαουθάμπτον
Νόριτς – Λέστερ
Τότεναμ – Γουότφορντ
Γουέστ Χαμ – Κρίσταλ Πάλας
Γουλβς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
4η αγωνιστική: 
Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 
Άρσεναλ – Νόριτς
Μπρέντφορντ- Μπράιτον
Τσέλσι – Άστον Βίλα
Κρίσταλ Πάλας – Τότεναμ
Έβερτον – Μπέρνλι
Λιντς – Λίβερπουλ
Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ
Σαουθάμπτον – Γουέστ Χαμ
Γουότφορντ – Γουλβς
5η αγωνιστική:  
Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 
Άστον Βίλα – Έβερτον
Μπράιτον – Λέστερ
Μπέρνλι – Άρσεναλ
Λίβερπουλ – Κρίσταλ Πάλας
Μάντσεστερ Σίτι – Σαουθάμπτον
Νιούκαστλ – Λιντς
Νόριτς – Γουότφορντ
Τότεναμ – Τσέλσι
Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Γουλβς – Μπρέντφορντ
6η αγωνιστική:  
Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 
Άρσεναλ – Τότεναμ
Μπρέντφορντ- Λίβερπουλ
Τσέλσι – Μάντσεστερ Σίτι
Κρίσταλ Πάλας – Μπράιτον
Έβερτον – Νόριτς
Λιντς – Γουέστ Χαμ
Λέστερ – Μπέρνλι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άστον Βίλα
Σαουθάμπτον – Γουλβς
Γουότφορντ – Νιούκαστλ
7η αγωνιστική:
Κυριακή 2 Οκτωβρίου 
Μπράιτον – Άρσεναλ
Μπέρνλι – Νόριτς
Τσέλσι – Σαουθάμπτον
Κρίσταλ Πάλας – Λέστερ
Λιντς – Γουότφορντ
Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Σίτι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Έβερτον
Τότεναμ – Άστον Βίλα
Γουέστ Χαμ – Μπρέντφορντ
Γουλβς – Νιούκαστλ
8η αγωνιστική:  
Κυριακή 16 Οκτωβρίου 
Άρσεναλ – Κρίσταλ Πάλας
Άστον Βίλα – Γουλβς
Μπρέντφορντ- Τσέλσι
Έβερτον – Γουέστ Χαμ
Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μάντσεστερ Σίτι – Μπέρνλι
Νιούκαστλ – Τότεναμ
Νόριτς – Μπράιτον
Σαουθάμπτον – Λιντς
Γουότφορντ – Λίβερπουλ
9η αγωνιστική:  
Κυριακή 23 Οκτωβρίου 
Άρσεναλ – Άστον Βίλα
Μπρέντφορντ- Λέστερ
Μπράιτον – Μάντσεστερ Σίτι
Τσέλσι – Νόριτς
Κρίσταλ Πάλας – Νιούκαστλ
Έβερτον – Γουότφορντ
Λιντς – Γουλβς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ
Σαουθάμπτον – Μπέρνλι
Γουέστ Χαμ – Τότεναμ
10η αγωνιστική:
Κυριακή 30 Οκτωβρίου 
Άστον Βίλα – Γουέστ Χαμ
Μπέρνλι – Μπρέντφορντ
Λέστερ – Άρσεναλ
Λίβερπουλ – Μπράιτον
Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας
Νιούκαστλ – Τσέλσι
Νόριτς – Λιντς
Τότεναμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Γουότφορντ – Σαουθάμπτον
Γουλβς – Έβερτον
11η αγωνιστική: 
Κυριακή 6 Νοεμβρίου 
Άρσεναλ – Γουότφορντ
Μπρέντφορντ- Νόριτς
Μπράιτον – Νιούκαστλ
Τσέλσι – Μπέρνλι
Κρίσταλ Πάλας – Γουλβς
Έβερτον – Τότεναμ
Λιντς – Λέστερ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι
Σαουθάμπτον – Άστον Βίλα
Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ
12η αγωνιστική:
Κυριακή  20 Νοεμβρίου 
Άστον Βίλα – Μπράιτον
Μπέρνλι – Κρίσταλ Πάλας
Λέστερ – Τσέλσι
Λίβερπουλ – Άρσεναλ
Μάντσεστερ Σίτι – Έβερτον
Νιούκαστλ – Μπρέντφορντ
Νόριτς – Σαουθάμπτον
Τότεναμ – Λιντς
Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Γουλβς – Γουέστ Χαμ
13η αγωνιστική:  
Κυριακή 27 Νοεμβρίου 
Άρσεναλ – Νιούκαστλ
Μπρέντφορντ- Έβερτον
Μπράιτον – Λιντς
Μπέρνλι – Τότεναμ
Τσέλσι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Κρίσταλ Πάλας – Άστον Βίλα
Λέστερ – Γουότφορντ
Λίβερπουλ – Σαουθάμπτον
Μάντσεστερ Σίτι – Γουέστ Χαμ
Νόριτς – Γουλβς
14η αγωνιστική: 
Τρίτη 30 Νοεμβρίου 
Άστον Βίλα – Μάντσεστερ Σίτι
Έβερτον – Λίβερπουλ
Λιντς – Κρίσταλ Πάλας
Γουότφορντ – Τσέλσι
Γουέστ Χαμ – Μπράιτον
Γουλβς – Μπέρνλι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άρσεναλ
Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 
Νιούκαστλ – Νόριτς
Σαουθάμπτον – Λέστερ
Τότεναμ – Μπρέντφορντ
15η αγωνιστική:  
Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 
Άστον Βίλα – Λέστερ
Έβερτον – Άρσεναλ
Λιντς – Μπρέντφορντ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας
Νιούκαστλ – Μπέρνλι
Σαουθάμπτον – Μπράιτον
Τότεναμ – Νόριτς
Γουότφορντ – Μάντσεστερ Σίτι
Γουέστ Χαμ – Τσέλσι
Γουλβς – Λίβερπουλ
16η αγωνιστική:  
Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 
Άρσεναλ – Σαουθάμπτον
Μπρέντφορντ- Γουότφορντ
Μπράιτον – Τότεναμ
Μπέρνλι – Γουέστ Χαμ
Τσέλσι – Λιντς
Κρίσταλ Πάλας – Έβερτον
Λέστερ – Νιούκαστλ
Λίβερπουλ – Άστον Βίλα
Μάντσεστερ Σίτι – Γουλβς
Νόριτς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
17η αγωνιστική: 
Τρίτη 14 Δεκεμβρίου 
Άρσεναλ – Γουέστ Χαμ
Μπρέντφορντ- Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπράιτον – Γουλβς
Μπέρνλι – Γουότφορντ
Λέστερ – Τότεναμ
Νόριτς – Άστον Βίλα
Κρίσταλ Πάλας – Σαουθάμπτον
Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 
Τσέλσι – Έβερτον
Λίβερπουλ – Νιούκαστλ
Μάντσεστερ Σίτι – Λιντς
18η αγωνιστική: 
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 
Άστον Βίλα – Μπέρνλι
Έβερτον – Λέστερ
Λιντς – Άρσεναλ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον
Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Σίτι
Σαουθάμπτον – Μπρέντφορντ
Τότεναμ – Λίβερπουλ
Γουότφορντ – Κρίσταλ Πάλας
Γουέστ Χαμ – Νόριτς
Γουλβς – Τσέλσι
19η αγωνιστική: 
Κυριακή 26 Δεκεμβρίου 
Άστον Βίλα – Τσέλσι
Μπράιτον – Μπρέντφορντ
Μπέρνλι – Έβερτον
Λίβερπουλ – Λιντς
Μάντσεστερ Σίτι – Λέστερ
Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Νόριτς – Άρσεναλ
Τότεναμ – Κρίσταλ Πάλας
Γουέστ Χαμ – Σαουθάμπτον
Γουλβς – Γουότφορντ
20ή αγωνιστική:  
Τρίτη 28 Δεκεμβρίου 
Άρσεναλ – Γουλβς
Μπρέντφορντ- Μάντσεστερ Σίτι
Τσέλσι – Μπράιτον
Κρίσταλ Πάλας – Νόριτς
Έβερτον – Νιούκαστλ
Λιντς – Άστον Βίλα
Λέστερ – Λίβερπουλ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπέρνλι
Σαουθάμπτον – Τότεναμ
Γουότφορντ – Γουέστ Χαμ
21η αγωνιστική: 
Κυριακή 1 Ιανουαρίου 
Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι
Μπρέντφορντ- Άστον Βίλα
Τσέλσι – Λίβερπουλ
Κρίσταλ Πάλας – Γουέστ Χαμ
Έβερτον – Μπράιτον
Λιντς – Μπέρνλι
Λέστερ – Νόριτς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουλβς
Σαουθάμπτον – Νιούκαστλ
Γουότφορντ – Τότεναμ
22η αγωνιστική: 
Κυριακή 15 Ιανουαρίου 
Άστον Βίλα – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας
Μπέρνλι – Λέστερ
Λίβερπουλ – Μπρέντφορντ
Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι
Νιούκαστλ – Γουότφορντ
Νόριτς – Έβερτον
Τότεναμ – Άρσεναλ
Γουέστ Χαμ – Λιντς
Γουλβς – Σαουθάμπτον
23η αγωνιστική: 
Κυριακή 22 Ιανουαρίου 
Άρσεναλ – Μπέρνλι
Μπρέντφορντ- Γουλβς
Τσέλσι – Τότεναμ
Κρίσταλ Πάλας – Λίβερπουλ
Έβερτον – Άστον Βίλα
Λιντς – Νιούκαστλ
Λέστερ – Μπράιτον
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουέστ Χαμ
Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Σίτι
Γουότφορντ – Νόριτς
24η αγωνιστική:  
Τρίτη 8 Φεβρουαρίου 
Άστον Βίλα – Λιντς
Μπράιτον – Τσέλσι
Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Νόριτς – Κρίσταλ Πάλας
Γουέστ Χαμ – Γουότφορντ
Γουλβς – Άρσεναλ
Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 
Νιούκαστλ – Έβερτον
Τότεναμ – Σαουθάμπτον
Λίβερπουλ – Λέστερ
Μάντσεστερ Σίτι – Μπρέντφορντ
25η αγωνιστική: 
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 
Μπρέντφορντ- Κρίσταλ Πάλας
Μπέρνλι – Λίβερπουλ
Τσέλσι – Άρσεναλ
Έβερτον – Λιντς
Λέστερ – Γουέστ Χαμ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπτον
Νιούκαστλ – Άστον Βίλα
Νόριτς – Μάντσεστερ Σίτι
Τότεναμ – Γουλβς
Γουότφορντ – Μπράιτον
26η αγωνιστική: 
Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 
Άρσεναλ – Μπρέντφορντ
Άστον Βίλα – Γουότφορντ
Μπράιτον – Μπέρνλι
Κρίσταλ Πάλας – Τσέλσι
Λιντς – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Λίβερπουλ – Νόριτς
Μάντσεστερ Σίτι – Τότεναμ
Σαουθάμπτον – Έβερτον
Γουέστ Χαμ – Νιούκαστλ
Γουλβς – Λέστερ
27η αγωνιστική: 
Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 
Άρσεναλ – Λίβερπουλ
Μπρέντφορντ- Νιούκαστλ
Μπράιτον – Άστον Βίλα
Τσέλσι – Λέστερ
Κρίσταλ Πάλας – Μπέρνλι
Έβερτον – Μάντσεστερ Σίτι
Λιντς – Τότεναμ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουότφορντ
Σαουθάμπτον – Νόριτς
Γουέστ Χαμ – Γουλβς
28η αγωνιστική: 
Κυριακή 5 Μαρτίου  
Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον
Μπέρνλι – Τσέλσι
Λέστερ – Λιντς
Λίβερπουλ – Γουέστ Χαμ
Μάντσεστερ Σίτι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Νιούκαστλ – Μπράιτον
Νόριτς – Μπρέντφορντ
Τότεναμ – Έβερτον
Γουότφορντ – Άρσεναλ
Γουλβς – Κρίσταλ Πάλας
29η αγωνιστική: 
Κυριακή 12 Μαρτίου  
Άρσεναλ – Λέστερ
Μπρέντφορντ- Μπέρνλι
Μπράιτον – Λίβερπουλ
Τσέλσι – Νιούκαστλ
Κρίσταλ Πάλας – Μάντσεστερ Σίτι
Έβερτον – Γουλβς
Λιντς – Νόριτς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τότεναμ
Σαουθάμπτον – Γουότφορντ
Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα
30ή αγωνιστική: 
Κυριακή 19 Μαρτίου  
Άστον Βίλα – Άρσεναλ
Μπέρνλι – Σαουθάμπτον
Λέστερ – Μπρέντφορντ
Λίβερπουλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μάντσεστερ Σίτι – Μπράιτον
Νιούκαστλ – Κρίσταλ Πάλας
Νόριτς – Τσέλσι
Τότεναμ – Γουέστ Χαμ
Γουότφορντ – Έβερτον
Γουλβς – Λιντς
31η αγωνιστική: 
Κυριακή 2 Απριλίου 
Μπράιτον – Νόριτς
Μπέρνλι – Μάντσεστερ Σίτι
Τσέλσι – Μπρέντφορντ
Κρίσταλ Πάλας – Άρσεναλ
Λιντς – Σαουθάμπτον
Λίβερπουλ – Γουότφορντ
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λέστερ
Τότεναμ – Νιούκαστλ
Γουέστ Χαμ – Έβερτον
Γουλβς – Άστον Βίλα
32η αγωνιστική: 
Κυριακή 9 Απριλίου 
Άρσεναλ – Μπράιτον
Άστον Βίλα – Τότεναμ
Μπρέντφορντ- Γουέστ Χαμ
Έβερτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Λέστερ – Κρίσταλ Πάλας
Μάντσεστερ Σίτι – Λίβερπουλ
Νιούκαστλ – Γουλβς
Νόριτς – Μπέρνλι
Σαουθάμπτον – Τσέλσι
Γουότφορντ – Λιντς
33η αγωνιστική:  
Κυριακή 16 Απριλίου 
Άστον Βίλα – Λίβερπουλ
Έβερτον – Κρίσταλ Πάλας
Λιντς – Τσέλσι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νόριτς
Νιούκαστλ – Λέστερ
Σαουθάμπτον – Άρσεναλ
Τότεναμ – Μπράιτον
Γουότφορντ – Μπρέντφορντ
Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι
Γουλβς – Μάντσεστερ Σίτι
34η αγωνιστική: 
Κυριακή 23 Απριλίου
Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπρέντφορντ- Τότεναμ
Μπράιτον – Σαουθάμπτον
Μπέρνλι – Γουλβς
Τσέλσι – Γουέστ Χαμ
Κρίσταλ Πάλας – Λιντς
Λέστερ – Άστον Βίλα
Λίβερπουλ – Έβερτον
Μάντσεστερ Σίτι – Γουότφορντ
Νόριτς – Νιούκαστλ
35η αγωνιστική:  
Κυριακή 30 Απριλίου 
Άστον Βίλα – Νόριτς
Έβερτον – Τσέλσι
Λιντς – Μάντσεστερ Σίτι
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπρέντφορντ
Νιούκαστλ – Λίβερπουλ
Σαουθάμπτον – Κρίσταλ Πάλας
Τότεναμ – Λέστερ
Γουότφορντ – Μπέρνλι
Γουέστ Χαμ – Άρσεναλ
Γουλβς – Μπράιτον
36η αγωνιστική: 
Κυριακή 7 Μαΐου 
Άρσεναλ – Λιντς
Μπρέντφορντ- Σαουθάμπτον
Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Μπέρνλι – Άστον Βίλα
Τσέλσι – Γουλβς
Κρίσταλ Πάλας – Γουότφορντ
Λέστερ – Έβερτον
Λίβερπουλ – Τότεναμ
Μάντσεστερ Σίτι – Νιούκαστλ
Νόριτς – Γουέστ Χαμ
37η αγωνιστική:  
Κυριακή 15 Μαΐου
Άστον Βίλα – Κρίσταλ Πάλας
Έβερτον – Μπρέντφορντ
Λιντς – Μπράιτον
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι
Νιούκαστλ – Άρσεναλ
Σαουθάμπτον – Λίβερπουλ
Τότεναμ – Μπέρνλι
Γουότφορντ – Λέστερ
Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Σίτι
Γουλβς – Νόριτς
38η αγωνιστική:  
Κυριακή 22 Μαΐου 
Άρσεναλ – Έβερτον
Μπρέντφορντ- Λιντς
Μπράιτον – Γουέστ Χαμ
Μπέρνλι – Νιούκαστλ
Τσέλσι – Γουότφορντ
Κρίσταλ Πάλας – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Λέστερ – Σαουθάμπτον
Λίβερπουλ – Γουλβς
Μάντσεστερ Σίτι – Άστον Βίλα
Νόριτς – Τότεναμ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ