Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Φιλική νίκη του Βόλου επί του ΟΦΗ!

Στο Πανθεσσαλικό στάδιο του Βόλου αναμετρήθηκαν χθες βράδυ σε φιλικό παιχνίδι η ομάδα του ΝΠΣ Βόλος με τον ΟΦΗ. Οι Βολιώτες του Γκιγέρμο Αμπασκάλ, που φάνηκαν πιο έτοιμοι, επικράτησαν με 2-1 έναντι των Κρητικών του Νίκου Νιόπλια.

Το σκορ άνοιξε στο 45’ για τον Βόλο, όταν ο Ορόζ με δυνατό αριστερό σουτ μέσα απ΄την μεγάλη περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα Επασί. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60’ ο Μπαρτόλο έγραψε το 2-0 με υπέροχο τακουνάκι μετά από ωραία ασίστ του Ρεγκατίν από τα δεξιά. Ακολούθως η ομάδα του ΟΦΗ στο 64’ μείωσε το σκορ σε 2-1 όταν ο Νέιρα εξαπέλυσε έναν «κεραυνό» από πολύ μακριά με την μπάλα να καταλήγει στο βάθος της εστίας του Βόλου!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΝΠΣ Βόλος (Γκιγέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Φεράρι, Γκιουλέν, Ρομέρο, Πουρίτα, Μπαριέντος, Τσοκάνης, Ορόζ, Μπαρτόλο, Βοϊτκόφσκι, Τερεζίου.
Έπαιξαν στο β’ μέρος και οι Κότνικ, Ρεγκατίν, Τσοκάνης, Φαν Βέερτ, Φερνάντες, Ροσέρο, Σοάρες.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Βούρος, Μαρινάκης, Σελίμοβιτς, Νέιρα, Ντε Γκούζμαν, Φαν Ντάινεν, Καμάου, Καστάνιος.
Έπαιξαν στο β’ ημίχρονο και οι: Μεγιάδο, Γρίβας, Διαμαντής, Κοροβέσης, Μπαλογιάννης, Ουές, Νοικοκυράκης, Λυμπεράκης.