Free Porn
xbporn

Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Πρώτη φορά και άτυχη… (Video)

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να προκριθεί στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ (θα αντιμετώπιζε την Μάλμε αν περνούσε), αφού γνώρισε τον αποκλεισμό από την Βουλγάρικη Λουντογκόρετς στην διαδικασία των πέναλτι με 4-1.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο στο ενενηντάλεπτο και πολλές φάσεις για να σκοράρουν περισσότερα τέρματα σε ένα ματς με αρκετά καλό ρυθμό.Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι στα πρώτα 45 λεπτά και άνοιξαν το σκορ στο 31′ με τον Εμβιλά, με τον Σεμέδο να σημειώνει αυτογκόλ (49′) για το 1-1.Ο Κύπριος ο Σωτηρίου ευστόχησε σε πέναλτι για την ανατροπή (57′) και το 2-1, ενώ ο Ελ Αραμπί επίσης με πέναλτι στο 68ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Το παιχνίδι πήγε στην παράταση, καθώς το πρώτο ματς είχε λήξει κι αυτό ισόπαλο, με την ομάδα του Μαρτίνς να συνεχίζει να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο εξαιτίας αποβολής του Μπα απ’ το 86′ και να αρκείται στο να οδηγήσει το ματς στην «ρώσικη ρουλέτα» των πέναλτι (για πρώτη φορά στην ιστορία του στην Ευρώπη), εκεί που Βαλμπουενά και Χασάν αστόχησαν και αποδείχθηκαν μοιραίοι…

Πλέον ο Ολυμπιακός στρέφει την προσοχή του στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ, όπου θα κοντραριστεί με τη Σλόβαν (Σλοβακία), με τον 1ο αγώνα να είναι προγραμματισμένος για τις 19 Αυγούστου στην Ελλάδα & τη ρεβάνς στις 26 του μήνα στην Μπρατισλάβα.

Λουντογκόρετς: Κάχλινα, Ικοκό (106′ Σισίνιο), Πλαστούν, Βερντόν, Νεντιάλκοβ, Μπάντζι (88′ Σαντάνα), Ζοσουέ Σα (94′ Ροτάριου), Γκονσάλβες, Ντεσπόντοβ, Σωτηρία, Κάουλι (106′ Γιάνκοβ).

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ανδρούτσος (120′ Λαλά), Σεμέδο, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά (91′ Κούντε), Μπουχαλάκης (54′ Παπασταθόπουλος), Καμαρά, Βρουσάι (65′ Βαλμπουενά), Ελ Αραμπί (106′ Χασάν), Μασούρας (88′ Σισέ).