Δευτέρα, 20 Μαΐου, 2024

Με το ενάμιση πόδι στους ομίλους (Video)

Με μία εξαιρετική εμφάνιση, ο Ολυμπιακός σχεδόν καθάρισε την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, αφού κέρδισε εύκολα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» τη Σλόβαν Μπρατισλάβας με 3-0.

Η υπεροχή των «ερυθρολεύκων» φαινόταν ξεκάθαρα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και κατάφερε να βρει το γκολ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Μαντί Καμαρά (37′), ενώ πέτυχε ακόμα δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος με τον Σισέ στο 52′ και με αυτογκόλ του Μποζίκοφ στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο επαναληπτικός στη Σλοβακία είναι προγραμματισμένος για την ερχόμενη Πέμπτη στις 26 Αυγούστου (21:45, MEGA).

Ολυμπιακός: Βατσλίκ, Ρέαμπτσιουκ, Σισέ (75′ Μάρκοβιτς), Παπασταθόπουλος, Λαλά, Μαντί Καμαρά (80′ Κούντε), Εμβιλά, Μασούρας (87′ Βρουσάι), Αγκιμπού Καμαρά (80′ Μπουχαλάκης), Βαλμπουενά (74′ Ονιεκούρου), Ελ Αραμπί.

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τσόβαν, Κασία, ντε Καμπς, Βάις, Ιμπραχίμ (67′ Χέντι), Ζμραλ, Αμπένα, Κανκάβα, Πάουσεκ (67′ Στρέλετς), Μπόζικοβ, Τσάβριτς.