Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Δοκάρια, αλλά αστοχία (Video)

Στο πλαίσιο της πρεμιέρας του Ελληνικού Πρωταθλήματος, ο Ολυμπιακός έμεινε στο μηδέν (0-0) με τον Ατρόμητο.

Στο στρατόπεδο των Πειραιωτών είχαν μεν την κυριαρχία, δεν όμως είχαν την ευστοχία με το μέρος του. Στο πρώτο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν 10 τελικές προσπάθειες για να ανοίξουν το σκορ, αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου είχε κατεβάσει ρολά. Όσο περνούσε η ώρα η ομάδα του Πειραιά είχε γεμίσματα, αλλά οι αντίπαλοι ήταν πολύ καλά διαβασμένοι.

Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός μπήκε πιο διαβασμένος από τον Ατρόμητο και είχε αποφασίσει ότι θα βάλει γκολ οπωσδήποτε. Αλλά η αστοχία παρέμεινε και έτσι ο αγώνας έληξε χωρίς τέρματα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Καρμπόβνικ (69′ Ανδρούτσος), Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Μπουχαλάκης (68′ Κούντε), Εμβιλά, Λόπες (46′ Ονιεκούρου), Βαλμπουενά (88′ Αλγκασίμ Μπα), Τικίνιο, Ελ Αραμπί.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Κ. Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Σάλομον, Ντένιτς, Καρτάλης (82′ Κωτσόπουλος), Κλωναρίδης (68′ Μπεντινέλι), Μουνίθ (89′ Νάτσος), Κουλούρης.