Φιλική ΝΙΚΗ με 4 γκολ!

Στο Εθνικό στάδιο του Βόλου, η Νίκη αντιμετώπισε τον Ηρακλή Λάρισας σε φιλικό παιχνίδι ενόψει της έναρξης των πρωταθλημάτων σε SL2 και Γ’ Εθνική. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με σκορ 4-1 δείχνοντας ότι βρίσκονται σε αρκετά καλό επίπεδο ετοιμότητας.

Η ομάδα της Νίκης άνοιξε το σκορ στο 12’ με ωραίο σουτ του Μιράντα έξω απ΄την περιοχή και με εξίσου ωραίο σουτ του Κάσσου στο 45’ διπλασίασε τα τέρματά της. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη συνέχισε σε υψηλό τέμπο σκοράροντας στο 62’ και πάλι με τον Κάσσο (ήταν απ’τους κορυφαίους)! Ο Ηρακλής Λάρισας μείωσε το σκορ σε 3-1 με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Αλεξίου στο 72’, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε για τους κυανόλευκους ο Μπάλλας στο 90’ με ατομική ενέργεια!

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Γ. Κυρίτσης (79’ Θ. Κυρίτσης), Αλιατίδης, Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Μπόσιο, Βλαχομήτρος, Μιράντα, Κάσσος, Τζιώρας

2ο ημίχρονο: Περιστερίδης, Παναγιωτίδης, Κυρίτσης, Τσιμπούκας, Αλιατίδης (61’ Ανδρέου), Μέτσε, Τσουκαλάς, Κάσσος (67’ Αλτιντζής), Μιράντα (61’ Μπάλλας), Βλαχομήτρος (74’ Πάνος), Ροχάνο

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Μπαλαμώτης, Καμπέρης, Κούλπας, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Παπαγεωργίου, Μπαμής, Αλεξίου, Χατζηλιόντας, Χασομέρης

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κακαβίτσας, Χριστίδης, Τάρτας, Κουτσούκης, Δοδοτσάκης, Ναρίνογλου, Ανάδολου, Σταμάτης