Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Κεφαλιά από τα… αποδυτήρια (Video)

Στο μοναδικό αγώνα που διεξήχθη για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2, η Καλλιθέα επικράτησε του Παναθηναϊκού Β’ με ωραία κεφαλιά του Γιώργου Μανθάτη στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ύστερα από το 1-0, οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη και να φτάνουν τους 18 βαθμούς και την 3η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 9η θέση του Νότιου Ομίλου με 13 βαθμούς.

Καλλιθέα: Βοσνιάδης, Ρώσση, Ευαγγέλου, Κύργιας, Ρέντζας, Μπουλούλης, Ντιμίτριους (68′ Νάτσης), Ομάρ (72′ Τσιντώνης), Μουνιέ (68′ Χασανμπέγκοβιτς), Κυνηγόπουλος, Μανθάτης (42′ λ.τ Κωστίκας).

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Ρόμπι (71′ Αντωνίου), Καρβούνης (46′ Φρόκου), Μαραθωνίτης (70′ Τουρκοχωρίτης), Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.