Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Ισοπαλίες για τις Β’ ομάδες!

Ολυμπιακός Β’ – Καβάλα 2-2

Οι νεαροί ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Κύπριο ποδοσφαιριστή Κωστή και ο Ξενιτίδης στο 40’ με ωραίο σουτ έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους! Κι ενώ το ματς έδειχνε να «γέρνει» εύκολα υπέρ του Ολυμπιακού, η Καβάλα στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιάστηκε αρκετά δυνατή και κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ σε 2-2 μέσα σε δύο λεπτά με τον Σταμένκοβιτς (56’, 58’) κι έτσι πήρε μια σημαντική ισοπαλία!

Ηρόδοτος – Παναθηναϊκός Β’ 0-0

Στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού η ομάδα του Ηροδότου απώλεσε την ευκαιρία να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, καθώς εμφανίστηκε καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα δημιουργώντας καλές επιθετικές ενέργειες που όμως δεν καρποφόρησαν. Από την άλλη πλευρά, ο Παναθηναϊκός Β’ περιορίστηκε κυρίως σε παθητικό ρόλο αν και είχε τη δυνατότητα να «κλέψει» το διπλό, αφού στο δεύτερο ημίχρονο είχε δύο φάσεις για να σκοράρει.