Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Πρόγραμμα αγώνων της ΕΠΣΜ για το Σαββατοκύριακο 19-20/02 – Επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα

Πλούσιο πρόγραμμα με αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στο πλαίσιο των Πρωταθλημάτων της ΕΠΣΜ θα διεξαχθούν και αυτό το Σαββατοκύριακο. Με τις ομάδες να έχουν το πόδι πατημένο στο γκάζι, καθώς σιγά σιγά ολοκληρώνονται και οι αγωνιστικές σε όλες τις κατηγορίες.
Επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα με πληρότητα στο 50% από το ερχόμενο Σάββατο 19 Φεβρουαρίου


 

Επίσης να αναφέρουμε πως σε χθεσινή ανακοίνωση που εξέδωσε ο Υπουργός Υγείας Θάνος Πλεύρης ενημέρωσε πως επιστρέφει ο κόσμος στα γήπεδα από το ερχόμενο Σάββατο 19 Φεβρουαρίου, κάτι που είναι πολύ σημαντικό για τις ομάδες και τα γήπεδα.
Αναλυτικά τα όσα αναφέρονται στην ανακοίνωση του Θάνου Πλεύρη:

«Στη χθεσινή συνεδρίασή της η Επιτροπή Εμπειρογνωμόνων, κατόπιν αιτήματος της Κυβέρνησης, εισηγήθηκε την άρση της απαγόρευσης της όρθιας διασκέδασης, την έναρξη πραγματοποίησης των σχολικών εκδρομών, την αύξηση της πληρότητας στα γήπεδα στο 50% και την εφαρμογή της τηλεργασίας στον ιδιωτικό και δημόσιο τομέα στο 20%.
Σε σημερινή της συνεδρίαση η επιτροπή θα εξετάσει επιμέρους αιτήματα.
Η εισήγηση της Επιτροπής γίνεται αποδεκτή από την Κυβέρνηση και οι λεπτομέρειες θα διευκρινιστούν στην υπό έκδοση ΚΥΑ. Τα νέα μέτρα θα τεθούν σε εφαρμογή από το Σάββατο 19.02.22».

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 19.02.2022

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(14η αγωνιστική)

—————————————–

Αετός Βασιλικών – Μαραθώνας

Γήπεδο:Βασιλικών – ώρα: 15.30

Παύλος Μελάς – Αχιλλέας Τριανδρίας

Γήπεδο:Σταυρούπολης – ώρα: 15.30

ΑΟ Καρδίας – Φοίνικας Πολίχνης

Γήπεδο:Καρδίας – ώρα: 15.30

Ποσειδώνας Καλαμαριάς – Αναγέννηση Επανομής

Γήπεδο:Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

ΜΑΣ Αγχιάλου – Εθνικός Μαλγάρων

Γήπεδο:Αγχιάλου – ώρα: 15.30

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – ΓΣ Ηλιούπολης

Γήπεδο:Αγίου Αθανασίου – ώρα: 15.30

Θερμαϊκός Θεσσαλονίκης – Σμυρναϊκός Βαθυλάκκου

Γήπεδο:Θερμαϊκού (χόρτο) – ώρα: 16.00

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

ΑΣ Νεάπολης – Ομόνοια Σταυρούπολης

Γήπεδο:Δημ.Νεάπολης (χόρτο) – ώρα: 15.30

Αίας Ευόσμου – ΑΕ Καλλιθέας – Παν. Φανερωμένη

Γήπεδο:Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: 15.30

Νίκη Ευκαρπίας – Αστέρας Αμπελοκήπων

Γήπεδο:Ευκαρπίας – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Ακρίτες Συκεών – ΑΕ Πυλαίας

Γήπεδο:ΔΑΚ Συκεών (Νέο) – ώρα: 15.30

Αρης Θεσσαλονίκης – Δόξα Ρετζικίου

Γήπεδο:Πεύκων – ώρα: 15.30

Πανόραμα – Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου

Γήπεδο:Πανοράματος – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(11η αγωνιστική)

—————————————–

Μακεδονικός Λητής – Δόξα Ασσήρου

Γήπεδο:Λητής – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας – Μελιτέας

Γήπεδο: Δημ.Πυλαίας (πλαστικό) – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Νίκη Μεσημερίου – Ορφέας Σουρωτής

Γήπεδο:Μεσημερίου – ώρα: 15.30

ΠΑΟΚ – Απόλλων Κάτω Σχολαρίου

Γήπεδο:Νέων Επιβατών – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Ομόνοια Σίνδου – Δάφνη Ακροποτάμου

Γήπεδο:Σίνδου – ώρα: 15.30

Θρίαμβος Παρθενίου – ΑΟ Θράκης

Γήπεδο:Παρθενίου – ώρα: 15.30

Φίλιππος Ελεούσας – Μ.Αλέξ. Ελλήνων

ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Αισχύλος Ωραιοκάστρου – Δάφνη Ευαγγελισμού

Γήπεδο:Φιλαδέλφειας – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Χαρίλαος Επαμεινώνδας – Προοδευτική

Γήπεδο:Μίκρας (ΕΠΣΜ) – ώρα: 15.30

Ιωάννης Παπάφης – ΑΕ Ελπίδα Τούμπας

Γήπεδο: Τριανδρίας – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος – Αχιλλέας Περαίας

Γήπεδο:Μεγ.Αλεξάνδρου – ώρα: 15.30

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

Αίολος Ευόσμου 2014 – Νέα Πολιτεία Ευόσμου

ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ

ΔΙΑΠΛΑΣΙΣ – Αστέρας Κορδελιού

ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

΄Ηφαιστος Θέρμης – ΠΑΟΚ Πολίχνης

ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ

ΑΚΑΔ.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ – Φοίνικας Σχολαρίου

Γήπεδο: Αγίου Παύλου – ώρα: 15.30

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 20.02.2022

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(14η αγωνιστική)

——————————————

Δόξα Πενταλόφου – Αναγέννηση Χαλκηδόνας

Γήπεδο:Πενταλόφου – ώρα: 11.30

ΠΑΟ Ξυλούπολης – Καμπανιακός

Γήπεδο: Ξυλούπολης – ώρα: 11.30

Ιωνικός – Κεραυνός Ωραιοκάστρου

Γήπεδο:Ιωνίας (Διαβατών) – ώρα: 11.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Ελευθεριακός – ΑΕ Αμπελοκήπων

Γήπεδο:Ελευθερίου – Κορδελιού – ώρα: 15.30

Μακεδονικός Γέφυρας – Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου

Γήπεδο:Γέφυρας – ώρα: 11.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Ακαδημία Ποδ. Γ. Κούδας – Κανονιέρηδες

Γήπεδο:Δημ.Νεάπολης (χόρτο) – ώρα: 11.00

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Εθνικός Πυλαίας – Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης

Γήπεδο:Δημ.Πυλαίας (πλαστικό) – ώρα: 15.30

Κισσός Χορτιάτη – ΑΕ Φιλύρου

Γήπεδο:Χορτιάτη – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(11η αγωνιστική)

—————————————–

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου – Αρης Καβαλαρίου

Γήπεδο:Αγίου Βασιλείου – ώρα: 15.30

Μακεδονικός Ασκού – Νίκη Ηρακλείου

Γήπεδο:Ασκού – ώρα: 11.30

Νέστωρ Οσσας – ΠΑΟΚ Σταυρού

Γήπεδο:Όσσας – ώρα: 15.30

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Δόξα Αγ.Παύλου – Μέντεκας Καλαμαριάς

Γήπεδο:Αγίου Παύλου – ώρα: 15.30

Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης – ΠΑΟΔ

Γήπεδο:Αγίου Γεωργίου – ώρα: 11.00

Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη – ΑΕ Κρήνης

Γήπεδο:Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) – ώρα: 11.00

Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(13η αγωνιστική)

—————————————–

Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Ατρόμητος Τριαδίου

Γήπεδο:Αγγελοχωρίου – ώρα: 15.30

Αναγέννηση Ρυσίου – Αστέρας Ραιδεστού

Γήπεδο:Ρυσίου (χόρτο) – ώρα: 15.30

Δόξα Τριλόφου – Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου

Γήπεδο:Ταγαράδων (Χόρτο – 8η Οδός) – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Οδυσσέας Κορδελιού – Δόξα Αδένδρου

Γήπεδο:Ελευθερίου – Κορδελιού – ώρα: 11.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Ελπίδες Αμπελοκήπων – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

Γήπεδο:Δημ.Αμπελοκήπων (πλαστικό) – ώρα: 11.00

Αστραπή Δενδροποτάμου – Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου

Γήπεδο:Μενεμένης – ώρα: 15.30

ΑΜΣ Νικόπολη – Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος

Γήπεδο:Άνω Ηλιούπολης (πλαστικό) – ώρα: 15.30

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά – Ρουβίκωνας

Γήπεδο:Ευκαρπίας – ώρα: 12.00

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

Ελπίδες Συκεών – Εθνικός Αστέρας

Γήπεδο:ΔΑΚ Συκεών (Νέο) – ώρα: 15.30

Ατλας Μενεμένης – Κεραυνός Αγίου Παύλου

Γήπεδο:Δημ.Αμπελοκήπων (πλαστικό) – ώρα: 15.30

Εθνικός Μετεώρων – ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας

Γήπεδο:Μετεώρων – ώρα: 11.00

Ενωση Συκεών – Αετοί Θεσ/νίκης 2015

Γήπεδο:ΔΑΚ Συκεών (Νέο) – ώρα: 11.00

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Ατρόμητος Φιλαδέλφειας – Δόξα Περιβολακίου

Γήπεδο:Φιλαδέλφειας – ώρα: 15.30

Μ.Αλέξ. Πέντε Βρυσών – Ποντιακός Πολυδενδρίου

Γήπεδο:Πέντε Βρυσών – ώρα: 15.30

Αστραπή Μεσαίου – Εθνικός Λαγυνών

Γήπεδο:Μεσαίου – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

ΑΕ Μαρτίου – Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

Γήπεδο:Μίκρας (ΕΠΣΜ) – ώρα: 12.00

Πυρσός Θεσσαλονίκης – Πέρα

Γήπεδο:Τριανδρίας – ώρα: 15.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ(12η αγωνιστική)

—————————————–

Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης – Ελπίδες Θερ.Θέρμης

Γήπεδο:ΤΕΦΑΑ ΑΠΘ-ΝΑΘ 1 – ώρα: 11.30

Αριστοτέλης – Αργοναύτης Καλαμαριάς

Γήπεδο:Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) – ώρα: 16.00

Απόλλων Καλαμαριάς – Ατρόμητος Πλαγιαρίου

Γήπεδο:Δημ. Καλαμαριάς (Πλαστικό) – ώρα: 13.30

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

Αναγέννηση Προχώματος – Νίκη Νεοχωρούδας

Γήπεδο:Προχώματος – ώρα: 15.30

Μακεδονία Ευκαρπίας – ΑΟ Μεσήμβριας

Γήπεδο:Ευκαρπίας – ώρα: 15.30

Μακεδών Ευόσμου – Σταυραετός Ευξεινούπολης

Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: 11.00

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

ΑΕ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΑΣΤΡΑΠΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ – Αστραπή Νεάπολης

Γήπεδο:Αγίου Παύλου – ώρα: 11.00

Φοίνικας Τούμπας – ΑΣ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ

Γήπεδο:Τριανδρίας – ώρα: 11.00

Δράση Αρδαμερίου – Κυψέλη Νεάπολης

Γήπεδο:Ευκαρπίας – ώρα: 09.30

Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(10η αγωνιστική)

—————————————–

Αναγέννηση Επταπυργίου – ΑΣΤΕΡΙΑ

Γήπεδο:Μίκρας (ΕΠΣΜ) – ώρα: 15.00

Κεραυνός Μονοπηγάδου – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΥΠΟΔΟΜΗ 1926

Γήπεδο:Ταγαράδων (Χόρτο – 8η Οδός) – ώρα: 11.30

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΩΝ ΕΠΙΒΑΤΩΝ – Ατρόμητος Αγίας Παρασκευής

Γήπεδο:Νέων Επιβατών – ώρα: 15.30

Δόξα Τούμπας – Κανάρης

Γήπεδο: Αγίου Γεωργίου – ώρα: 15.30

ΠΑΥΛΟΣ ΤΣΟΥΛΗΣ
ΠΑΥΛΟΣ ΤΣΟΥΛΗΣ
Αθλητικός Αρθρογράφος

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ