Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

ΑΟ Καβάλα: Ήττα από την Αλεξανδρούπολη

Αν και προηγήθηκε νωρίς με τον κορυφαίο παίκτη της σε απόδοση αλλά και μοναδικό σκόρερ της στο ματς, Χρήστο Καρακώστα, ο ΑΟ Καβάλα ηττήθηκε σε εκτός έδρας φιλική αναμέτρηση από την Αλεξανδρούπολη FC με σκορ 2-1.

Ο Καρακώστας άνοιξε με ωραίο κοντινό πλάσε το σκορ στο 12ο λεπτό για τον ΑΟΚ ύστερα από όμορφη ομαδική ενέργεια, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 7 λεπτά αργότερα με τον Καρακασίδη. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (40′) με τον Παπάζογλου.

Η Καβάλα ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Σταθάκη, Καζαντζίδη, Μπατσαρά, Γερογιάννη, Μπιμπισίδη, Κατσέτη, Βαφειάδη, Σαλπιγγίδη, Ιορδανίδη, Ρουμπιέ, Καρακώστα, ενώ στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σιαματάς, Παβλόφ, Δημητρακούδης, Παπαδόπουλος, Μαγκαφίνης, Βασιλόπουλος, Θαλασσινός, Μπαρέττας και Γιαννακός.