Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Ισόπαλο το ντέρμπι στη Δράμα

Δεν είχαμε νικητή στο Μακεδονικό ντέρμπι στη Δράμα μεταξύ Δόξας και Καβάλας, καθώς στο γκολ του Περσίδη με πλασέ στο 7ο λεπτό για τους γηπεδούχους, απάντησαν 23 λεπτά αργότερα οι «Αργοναύτες» με δυνατό σουτ το Καζαντζίδη.

Το 1-1 παρέμεινε στο υπόλοιπο της αναμέτρησης και έτσι οι δύο ομάδες έφτασαν του 4 βαθμούς, έπειτα από 2 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Ρεπό για τον ΑΟΚ την επόμενη αγωνιστική, ενώ η Δόξα Δράμας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Αβάτου.

Δόξα Δράμας (Κετσιεμενίδης): Ηλιάδης (63′ λ.  τ. Μπεζυρτζής), Θεοδοσιάδης, Ντόσης (78′ Κυριακίδης Σ.), Φραγγούλης, Μκρτσιάν, Τζελίδης, Περσίδης (63′ Πιτσόλης) Κόντος (78′ Χατζηδημητρίου), Παπαδόπουλος, Μπλιός, Πιρές.

Καβάλα (Αγγελίδης): Σταθάκης, Δημητρακούδης (59′ Κατσέτης), Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καζαντζίδης, Βαφειάδης, Ιορδανίδης (73′ Γερογιάννης), Σαλπιγγίδης (90+Παπαδόπουλος), Μπαρέττας (59′ Καρακώστας), Ρουμπιές.