Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

15ο χρυσό μετάλλιο σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα για τον Δουβαλίδη!

Για 15η φορά στην καριέρα του σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανοιχτού Στίβου (Βόλος), ο ένας και μοναδικός στο αγώνισμα των 110 μέτρων με εμπόδια, Κώστας Δουβαλίδης, αναδείχθηκε νικητής με επίδοση 13.61.

Ο Δραμινός πρωταθλητής και κάτοχος του πανελληνίου ρεκόρ με 13.33 (2015), κατέκτησε και φέτος με ευκολία το χρυσό μετάλλιο στον μεγάλο τελικό και έδειξε σε καλή κατάσταση ενόψει Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στη Βουδαπέστη της Ουγγαρίας (19-27/08), ενώ βρίσκεται μία ανάσα από τους Περικλή Ιακωβάκη & Αλέξανδρο Παπαδημητρίου, οι οποίοι με 16 νίκες βρίσκονται πρώτοι στη λίστα με τους αθλητές που έχουν τις περισσότερες νίκες στη διοργάνωση.

Το ασημένιο μετάλλιο στην κούρσα του τελικού κατέκτησε ο Γιάννης Καμαρινός (Πυγμή Ευόσμου) με 14.07, ενώ την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πανηγύρισε ο Άγγελος Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) με χρόνο 14.12.