Free Porn
xbporn

Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024

Τα πήρε όλα κι έφυγε! (Video)

Η Μάντσεστερ Σίτι έπειτα από το τρεμπλ κατέκτησε και το Σούπερ Καπ Ευρώπης, σε έναν συναρπαστικό αγώνα με αντίπαλο τη Σεβίλλη στο «Γ. Καραϊσκάκης», επικρατώντας στην διαδικασία των πέναλτι με 5-4.

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης έληξε ισόπαλη 1-1, με τους «πολίτες» να μένουν πίσω στο σκορ από την κάτοχο του Europa League με το γκολ του Εν Νεσίρι (25′), ενώ ο Πάλμερ ισοφάρισε στο 63ο λεπτό για να οδηγηθούμε στη ρωσική ρουλέτα των πέναλτι για το οριστικό ξεκαθάρισμα λογαριασμών, καθώς στο Super Cup δεν υπάρχει παράταση.

• Άστοχος ο Γκούντελι, καθώς στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Γουόκερ, Ακάντζι, Γκβάρντιολ, Άκε, Ρόδρι, Κόβατσιτς, Φόντεν, Πάλμερ (85′ Άλβαρες), Γκρίλις, Χάαλαντ.

Σεβίλλη: Μπόνο, Νάβας (83′ Μοντιέλ), Μπαντέ, Γκούντελι, Ακούνια, Χορδάν, Ράκιτιτς, Τόρες (74′ Σάντσεθ), Οκάμπος, Λαμέλα (90+3′ Σούσο), Εν Νεσίρι (90+3′ Μιρ).

* Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Μιχάλη Κατσουρή, που δολοφονήθηκε στα αιματηρά επεισόδια της Νέας Φιλαδέλφειας.