Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Champions League: Ανασκόπηση της 1ης αγωνιστικής (videos)

Ολοκληρώθηκε η 1η  αγωνιστική του UEFA Champions League για την σεζόν 2023-24.

Εύκολες νίκες είχαν οι Barcelona και Arsenal ενώ δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τους 3 βαθμούς οι Manchester City, Leipzig και Porto. Τα ζευγάρια Milan Newcastle και Real Sociedad Inter μοιράστηκαν από έναν βαθμό καθώς οι αγώνες έληξαν ισοπαλία. Παραλίγο να υπήρχε ισοπαλία και στον αγώνα μεταξύ Real Madrid και Union Berlin, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Jude Bellingham σκόραρε και ”χάρισε” στην ”Βασίλισσα” 3 βαθμούς. Συναρπαστικός ήταν ο αγώνας μεταξύ της Bayern Munich και την Manchester United με το τελικό σκορ να δείχνει 4-3, ενώ τέλος, ήρωας στον αγώνα μεταξύ Lazio και Atletico αναδείχθηκε ο τερματοφύλακας της Lazio Ivan Provedel, ο οποίος στις καθυστερήσεις του αγώνα σκόραρε με κεφαλιά για να φέρει το ματς στην ισοπαλία και να ”δώσει” στην ομάδα του έναν πολύτιμο βαθμό.

Η 2η αγωνιστική του UEFA Champions League θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 3 και Τετάρτη 4 Οκτωβρίου.