Πέμπτη, 23 Μαΐου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Συναρπαστικές αναμετρήσεις είχαμε χθες (29/10) στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής, με την αυλαία της 8ης αγωνιστικής να πέφτει σήμερα (30/10, 15:00) στον 3ο όμιλο, με τους αγώνες Ρόδος-ΠΑΟ Βάρδας και ΑΟ Πυλίου Κω-Πανελευσινιακός. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Βαρβάρας – Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   2-0 
Αναγέννηση Επανομής – Άρης Πετεινού   2-2 
Κεραυνός Αγγελοχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου   0-1
Άρης Αβάτου – Νίκη Ευκαρπίας   0-0
Θερμαϊκός – ΑΟ Χανιώτης   0-1 
Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Δόξα Δράμας   4-2
Πανθρακικός – Νέστος Χρυσούπολης   0-1
ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Καβάλα   2-3 
Ορέστης Ορεστιάδας – Βέροια   3-0 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΟ Καβάλα 24

Νέστος Χρυσούπολης 19 

Πανθρακικός 16

Θερμαϊκός Θέρμης 16

Ορέστης Ορεστιάδας 15

ΑΟ Χανιώτης 15

Κεραυνός Αγγελοχωρίου 14 

Ποσειδών Νέας Μηχανιώνας 14

Απόλλων Παραλιμνίου 13 

Άρης Αβάτου 12 

Νίκη Ευκαρπίας 7 

Αναγέννηση Επανομής 7 

Αετός Βαρβάρας 6

Δόξα Δράμας 5 

ΠΑΟΚ Κρηστώνης 4 

Βέροια 4 

Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 4 

Άρης Πετεινού 4 

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Νέα Αρτάκη – ΑΠΣ Ζάκυνθος   1-0 
Αστέρας Σταυρού – Αστέρας Πετριτή   2-1 
Εορδαϊκός – ΑΕ Λευκίμμης   1-1 
ΑΟ Τρίκαλα – Πιερικός   0-0 
Βατανιακός – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   0-2 
Σβορώνος – ΠΟ Φήκης   2-0
Αναγέννηση Άρτας – Θύελλα Κατσικάς   3-1 
ΑΕ Κιλελέρ – Μαγνησιακός   (ματαίωση) 
Θεσπρωτός – Καστοριά   0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 18

Σβορώνος 17

Αρτάκη 17

Κιλελέρ 16

Αστέρας Σταυρού 15

Πιερικός 15

Ζάκυνθος 14

Αναγέννηση Άρτας 13

Τρίκαλα 12

Αστέρας Πετρίτη 11

Θεσπρωτός 10

Καστοριά 10

Λευκίμμη 8

Θύελλα Κατσικά 6

Εορδαϊκός 6

Φήκη 6

Βατανιακός 5

Μαγνησιακός -4

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ιάλυσος – ΑΕ Μεσολογγίου   3-2
Παναργειακός – ΑΕ Μυκόνου   0-0
Ελλάς Σύρου – Θύελλα Ραφήνας   1-1 
Παναιγιάλειος – ΑΕΡ Αφάντου   2-0 
Βύζας Μεγάρων – ΠΑΣ Κόρινθος   1-2 
Μαρκό – Εράνη Φιλιατρών   1-1 
Ερμιονίδα – Αστέρας Βάρης   0-1
Ρόδος – ΠΑΟ Βάρδας   (30/10, 15:00) 
ΑΟ Πυλίου Κω – Πανελευσινιακός  (30/10, 15:00) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αστέρας Βάρης 19

ΠΑΣ Κόρινθος 19

Ρόδος 17

Παναργειακός 16

Παναιγιάλειος 16

ΑΕ Μυκόνου 13

ΠΑΟ Βάρδας 12

Πανελευσινιακός 12

ΓΣ Μαρκό 11

Θύελλα Ραφήνας 11

Ιάλυσος 11

Ελλάς Σύρου 10

ΑΕΡ Αφάντου 9

ΑΟ Πυλίου Κω 9

ΑΕ Ερμιονίδας 6

Βύζας Μεγάρων 5

ΑΕ Μεσολογγίου 1

Εράνη Φιλιατρών 0

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αλμυρός Γαζίου – ΑΟ Υπάτου   3-1 
Επισκοπή – Περαμαϊκός   1-0 
Ατρόμητος Πειραιά – Προοδευτική   0-2 
Εθνικός – Αγία Παρασκευή   3-0 
Ελλοπιακός – Άρης Πετρούπολης   0-2 
Ατσαλένιος – Πανιώνιος   1-2 
Φωστήρας – ΑΟ Χαϊδαρίου   1-0 
Άγιος Νικόλαος – Απόλλων Σμύρνης   3-3 
Ηλυσιακός – Ερμής Ζωνιανών   0-0 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εθνικός 20

Πανιώνιος 19

Αλμυρός 18

Άρης Πετρούπολης 15

Επισκοπή 14

Ατσαλένιος 12

ΑΟ Υπάτου 12

Ηλυσιακός 12

Χαϊδάρι 11

Ερμής Ζωνιανών 10

Προοδευτική 10

ΑΟΑΝ 9

Ελλοπιακός 9

Φωστήρας 8

Περαμαϊκός 7

Απόλλων 6

Ατρόμητος Πειραιά 2

Αγ. Παρασκευή -1

*Η Αγ. Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ