Free Porn
xbporn
Δευτέρα, 22 Ιουλίου, 2024

UEFA Women’s Nations League: Τα αποτελέσματα της 3ης και της 4ης αγωνιστικής και η κατάσταση στους ομίλους

Τα πολλά γκολ της Γερμανίας, η πρώτη νίκη της Ελλάδας στη διοργάνωση, ο ισπανικός “σίφουνας” και τα 8 γκολ των Τάμικ και Τράιμπεργκ για την Εσθονία σε βάθος δύο αγώνων.

Το UEFA Women’s Nations League ευπέστρεψε για λίγες ώρες στην καθημερινότητα μας προσφέροντας μας πάρα πολλά γκολ και σε ότι έχει να κάνει με την Εθνική μας Ομάδα πολλά αισιόδοξα μηνύματα και μια ιστορική νίκη. Αναφερόμαστε φυσικά στη βοήθεια του κόσμου της Κρήτης στους δύο αγώνες με την Ουκρανία που για ευνόητους λόγους έγιναν εντός έδρας χωρίς όμως αυτό να σημάνει και δύο επιτυχή αποτελέσματα. Τουλάχιστον όμως παίχτηκε ποδόσφαιρο. Σε αντίθεση με τους αγώνες του Ισραήλ με το Καζακστάν που έχουν μετατεθεί για το επόμενο “παράθυρο” λόγω της εμπόλεμης κατάστασης στη χώρα. Ενώ, τέλος, αξίζει να σημειωθούν οι άνοδοι της γείτονος Τουρκίας και της Ιρλανδίας στην πρώτη και τη δεύτερη κατηγορία αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής:

Όμιλος Α1

Αγγλία – Βέλγιο 1-0

Χεμπ 13′

Ολλανδία – Σκωτία 4-0

Φαν ντε Ντονκ 12′, Μπραγκτς 32′, Μπερνστάιν 52′, 71′

Όμιλος Α2

Αυστρία – Πορτογαλία 2-1

Αμάντο (αυτογκόλ) 63′, Ντανστ 69′/Πίντο 90+5′

Νορβηγία – Γαλλία 1-2

Λουντ 60’/Μιέλντε 23′ (αυτογκόλ), Ρενάρ 69′

Όμιλος Α3

Γερμανία – Ουαλία 5-1

Σούλερ 25′,46′, Γκουίν 80′, Νιούσκεν 86′, Ανιόμι 88′/Χόλαντ 42′

Ισλανδία – Δανία 0-1

Βάνγκσγκαρντ 71′

Όμιλος Α4

Ιταλία – Ισπανία 0-1

Ερμόσο 89′

Σουηδία – Ελβετία 1-0

Έρικσον 43′


Όμιλος Β1

Ουγγαρία – Β. Ιρλανδία 3-2

Σάμπο 18′, Σιούλε 82′, Νέμετ 90+4′/Χάμιλτον Μίλιγκαν 81′, Μέιγκιλ (πέναλτι) 89′

Ιρλανδία – Αλβανία 5-1

Μακκέιμπ 4′, 26′, 81′, Καρούσα 56′, 59′/Ντότσι 7′

Όμιλος Β2

Φινλανδία – Κροατία 3-0

Σάλστρομ 6′, Κούνστεκ 65′ (αυτογκόλ), Φράνσι 90+3′

Ρουμανία – Σλοβακία 0-0

Όμιλος Β3

Ελλάδα – Ουκρανία 2-1

Μάρκου 36′, Σπυριδωνίδου 72’/Καλίνινα 3′

Πολωνία – Σερβία 2-1

Φραΐτοβιτς 17 (αυτογκόλ), Παγιόρ 42′/Νταμιάνοβιτς 75′

Όμιλος Β4

Βοσνία Ερ. – Τσεχία 1-0

Κράινιτς 88′

Κόκκινη κάρτα: Γέλτσιτς 92′

Λευκορωσία – Σλοβενία 1-1

Λίνικ 90+3’/Κουμπιτσνάγια 16′ (αυτογκόλ)


Όμιλος Γ1

Λετονία – Μολδαβία 5-0

Σουβίτρα 34′, 39′, Σέβκοβα 63′, Πολουχόβιτσα 74′, 76′

Μάλτα – Ανδόρρα 5-0

Μπουγκέτζα 17′,46′, Σ. Φορούτζια 23′, Μ. Φορούτζια 74′, Κουσκιέρι 78′

Όμιλος Γ2

Λιθουανία – Γεωργία 0-0

Λουξεμβούργο – Τουρκία 0-4

Σαντικόγλου 21′, 45+2′, Τοπτσού (πέναλτι) 52′, Καραμπουλούτ 84′

Όμιλος Γ3

Νησιά Φερόε – Αζερμπαϊτζάν 1-2

Κρίστιανσεν 83’/Μπακαράτζε 30′, Μολάγιεβα 50′

Κύπρος – Μαυροβούνιο 0-2

Κουτς 21′, Σαράνοβιτς 74′

Όμιλος Γ4

Αρμενία – Εσθονία 1-4

Γκουκασιάν 70’/Τάμικ 26′, 48′, 60′, Τράιμπεργκ 64′

23/11 Καζακστάν – Ισραήλ 14:00

Όμιλος Γ5

Β. Μακεδονία – Κόσοβο 0-2

Λιμάνι 20′, Μετάϊ 41′

Βουλγαρία ΡΕΠΟ

 

Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής:

Όμιλος Α1

Βέλγιο – Αγγλία 3-2

Ντε Νεβ 9′, Γούλερτ 45+6, 85′ (πέναλτι)/Μπρονζ 38′, Κίρμπι 44′

Σκωτία – Ολλανδία 0-1

Μπραγκτς 60′

Όμιλος Α2

Πορτογαλία – Αυστρία 1-2

Καπέτα 75’/Πίντερ 72′, Κάμπελ 76′

Γαλλία – Νορβηγία 0-0

Όμιλος Α3

Δανία – Ουαλία 2-1

Βάνγκσγκαρντ 28′, Μπρέντγκαρντ 38′/Φίσλοκ 72′

Ισλανδία – Γερμανία 0-2

Γκουίν (πέναλτι) 64′, Μπουλ 90+3′

Όμιλος Α4

Ελβετία – Ισπανία 1-7

Πίλγκριμ 69’/Ερνάντεζ 4, Πουτέγιας 11′, 62′ (πέναλτι), Μέντεζ 56′, Καστίγιο 72′,89′, Ορόθ 90+3′

Σουηδία – Ιταλία 1-1

Σέμπραντ 90+6’/Τζακίντι 56′


Όμιλος Β1

Αλβανία – Ιρλανδία 0-1

Ο’ Σάλιβαν 88′

Β. Ιρλανδία – Ουγγαρία 1-1

Μάξουελ 79’/Τσέλερ 56′

Όμιλος Β2

Σλοβακία – Ρουμανία 1-0

Μικολάγιοβα 64′

Κροατία – Φινλανδία 0-2

Σούμανεν 4′, 11′

Όμιλος Β3

Ουκρανία – Ελλάδα 1-0

Απανασένκο 32′

Σερβία – Πολωνία 1-1

Μπλαγκόεβιτς 51’/Παντίγια 43′

Όμιλος Β4

Τσεχία – Βοσνία Ερ. 2-2

Ντουμπόσοβα 31′, Τσέρνα 67’/Νίκολιτς 6′,51′

Σλοβενία – Λευκορωσία 0-0


Όμιλος Γ1

Μολδαβία – Λετονία 3-3

Γκουτού 29′, Κολεσνιτσένκο 53′, Κοζουχάρι 78’/Μικσόνε 50′, 90+1′ (πέναλτι), Βόιτεν 90+7′

Κόκκινη κάρτα: Μαρντάρι 81′, Γκαράντσα 75′

Ανδόρρα – Μάλτα 0-3

Μπουγκέτζα 36′, 40′, 42′ (πέναλτι)

Όμιλος Γ2

Γεωργία – Λιθουανία 0-3

Γκρισκάιτε 21′, Βαϊτουκαΐτιτε 58′, Γκιρζιουτάιτε 90+3′

Τουρκία – Λουξεμβούργο 1-0

Σαντικόγλου 13′

Όμιλος Γ3

Αζερμπαϊτζάν – Μαυροβούνιο 3-0

Μολάγιεβα 58′, Πάρλακ 62′, Αχμάντοβα 84′

Νησιά Φερόε – Κύπρος 0-1

Βιολάρη 33′

Όμιλος Γ4

Εσθονία – Αρμενία 5-1

Τάμικ 8, 90+1′, Τράιμπεργκ 23′, 38′, Χιμάνεν 76′/Πίζλοβα 55′

26/11 Ισραήλ – Καζακστάν –

Όμιλος Γ5

Κόσοβο – Β. Μακεδονία 3-1

Χαλιλάι 7′, Μεμέτι 14′, Μπικάι 34‘/Κοκλέσκα 90’

Βουλγαρία ΡΕΠΟ

Οι βαθμολογίες των ομίλων:

Όμιλος Α1

1. Ολλανδία 9


2. Βέλγιο 7

3. Αγγλία 6


4. Σκωτία 1

 

Όμιλος Α2

1. Γαλλία 10


2. Αυστρία 7

3. Πορτογαλία 3


4. Νορβηγία 2

 

Όμιλος Α3

1. Δανία 12


2. Γερμανία 9

3. Ισλανδία 3


4. Ουαλία 0

 

Όμιλος Α4

1. Ισπανία 12


2. Σουηδία 7

3. Ιταλία 4


4. Ελβετία 0

 

Όμιλος Β1

1. Ιρλανδία 12


2. Ουγγαρία 5

3. Β. Ιρλανδία 4


4. Αλβανία 1

 

Όμιλος Β2

1. Φινλανδία 12


2. Σλοβακία 7

3. Κροατία 3


4. Ρουμανία 1

 

Όμιλος Β3

1. Πολωνία 10


2. Σερβία 7

3. Ουκρανία 3


4. Ελλάδα 3

 

Όμιλος Β4 

1. Βοσνία Ερζεγοβίνη 8


2. Τσεχία 7

3. Σλοβενία 3


4. Λευκορωσία 2

 

Όμιλος Γ1

1. Μάλτα 12


2. Λετονία 7

3. Ανδόρρα 3


4. Μολδαβία 1

 

Όμιλος Γ2

1. Τουρκία 12


2. Λουξεμβούργο 4

3. Λιθουανία 4


4. Γεωργία 2

 

Όμιλος Γ3

1. Αζερμπαϊτζάν 10


2. Κύπρος 7

3. Μαυροβούνιο 6


4. Νησιά Φερόες 0

 

Όμιλος Γ4

1. Εσθονία 7


2. Καζακστάν 4

3. Ισραήλ 3


4. Αρμενία 0

 

Όμιλος Γ5

1. Κόσοβο 7


2. Βουλγαρία 4

3. Β. Μακεδονία 0

Δείτε ακόμη:

UEFA Women’s Nations League: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Σιούκε Νιούσκεν: Το «αστέρι» της Τσέλσι που έλαμψε και θέλει να γράψει ιστορία! (VIDEO)

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ