asd
Δευτέρα, 15 Ιουλίου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Ολοκληρώθηκαν πριν λίγη ώρα οι σημερινές αναμετρήσεις της Γ’ Εθνικής, με τους 4 ομίλους να «μπαίνουν» στον αγωνιστικό χώρο. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής, καθώς και τις βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   2-0 
Άρης Πετεινού-Νίκη Ευκαρπίας  1-2 
Αετός Βαρβάρας-ΑΟ Χανιώτης   0-0 
Αναγέννηση Επανομής-Ορέστης Ορεστιάδας   1-1 
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Κεραυνός Αγγελοχωρίου   2-1 
Νέστος Χρυσούπολης-Καβάλα   0-3 
Δόξα Δράμας-Βέροια   4-1 
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θερμαϊκός   1-0 
Πανθρακικός-Άρης Αβάτου   1-1 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΟ Καβάλα   34

Νέστος Χρυσούπολης   26

Απόλλων Παραλιμνίου   23

Θερμαϊκός Θέρμης   23

Ορέστης Ορεστιάδας   23

Πανθρακικός   22

ΑΟ Χανιώτης   21

Νίκη Ευκαρπίας   17

Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας   17

Άρης Αβάτου   15

Κεραυνός Αγγελοχωρίου   15

ΠΑΟΚ Κρηστώνης   11 

Δόξα Δράμας   10 

Αναγέννηση Επανομής   10

Άρης Πετεινού   8

Αετός Βαρβάρας   8

Βέροια   7

Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   5 

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ 

Αστέρας Σταυρού-ΑΕ Λευκίμμης   3-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-Αστέρας Πετριτή   2-0
Πιερικός-ΠΟ Φήκης   5-1 
ΑΟ Τρίκαλα-Θεσπρωτός   2-1 
Νέα Αρτάκη-Βατανιακός   1-0 
Μαγνησιακός-ΑΠΣ Ζάκυνθος   0-3   (άνευ αγώνος) 
Θύελλα Κατσικάς-Καστοριά   0-2 
Αναγέννηση Άρτας-Εορδαϊκός   0-2 
ΑΕ Κιλελέρ-Σβορώνος   1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σβορώνος   27

Αρτάκη   25

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   25

Πιερικός   24

Αστέρας Σταυρού   24

Τρίκαλα   22

Ζάκυνθος   21

Καστοριά   20

Αναγέννηση Άρτας   19

Κιλελέρ   17

Αστέρας Πετρίτη   15

Θεσπρωτός   14

Εορδαϊκός   13

Βατανιακός   11

Θύελλα Κατσικά   10

Λευκίμμη   8  

Φήκη   6

Μαγνησιακός   1

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΣ Κόρινθος-ΑΕ Μυκόνου   2-2 
Θύελλα Ραφήνας-Εράνη Φιλιατρών   2-0 
Παναργειακός-ΑΕ Μεσολογγίου   3-0 
Παναιγιάλειος-Βύζας Μεγάρων   2-0 
Πανελευσινιακός-ΑΕΡ Αφάντου   0-3 
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Βάρης   0-1 
Ρόδος-Ιάλυσος   1-1 
ΑΟ Πυλίου Κω-Μαρκό   2-2 
Ελλάς Σύρου-Ερμιονίδα   (27/11, 13:00) 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αστέρας Βάρης   26

Ρόδος   25

ΠΑΣ Κόρινθος   24

Παναιγιάλειος   23

Παναργειακός   21

Πανελευσινιακός   21

ΓΣ Μαρκό   19

ΑΕ Μυκόνου   18

Θύελλα Ραφήνας   18

ΠΑΟ Βάρδας   17

Ελλάς Σύρου   16

ΑΕΡ Αφάντου   16

ΑΟ Πυλίου Κω   14

Ιαλυσός   13

Βύζας Μεγάρων   12

ΑΕ Ερμιονίδας   7

Εράνη Φιλιατρών   5

ΑΕ Μεσολογγίου   2

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ατσαλένιος-Ελλοπιακός   1-1
Προοδευτική-ΑΟ Υπάτου   1-2
Περαμαϊκός-Αγία Παρασκευή   1-0 
Αλμυρός Γαζίου-Άρης Πετρούπολης   (αναβλήθηκε)
Επισκοπή-Ηλυσιακός   (αναβλήθηκε) 
Άγιος Νικόλαος-Ατρόμητος Πειραιά   (αναβλήθηκε) 
ΑΟ Χαϊδαρίου-Απόλλων Σμύρνης   1-0 
Πανιώνιος-Ερμής Ζωνιανών   (αναβλήθηκε) 
Φωστήρας-Εθνικός   1-1 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Εθνικός   28

Πανιώνιος   28

Αλμυρός   21

Άρης Πετρούπολης   21

Ατσαλένιος   20

Ηλυσιακός   19

ΑΟ Υπάτου   19

Επισκοπή   15

Άγιος Νικόλαος   15

Χαϊδάρι   15

Περαμαϊκός   14

Προοδευτική   12

Αγ. Παρασκευή   12

Ελλοπιακός   11

Φωστήρας   11

Ερμής Ζωνιανών   10

Απόλλων Σμύρνης   8

Ατρόμητος Πειραιά   2

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ