Παρασκευή, 1 Μαρτίου, 2024

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Με ενδιαφέροντα ματς συνεχίστηκε χθες (03/12) η δράση στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής, ενώ σήμερα (04/12, 14:30) ολοκληρώνεται η 13η αγωνιστική με τον αγώνα ΑΕ Μυκόνου-ΑΕΡ Αφάντου για τον 3ο όμιλο της κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

 

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας-Καβάλα   1-0
Βέροια-Νέστος Χρυσούπολης   0-1
Θερμαϊκός-Δόξα Δράμας   2-1
Άρης Αβάτου-Ποσειδώνας Μηχανιώνας   2-1
Κεραυνός Αγγελοχωρίου-Πανθρακικός   0-2
Νίκη Ευκαρπίας-Απόλλων Παραλιμνίου   2-2
ΑΟ Χανιώτης-Άρης Πετεινού   1-0
Ορέστης Ορεστιάδας-Αετός Βαρβάρας   2-0
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Αναγέννηση Επανομής   1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΟ Καβάλα   34

Νέστος Χρυσούπολης   29

Θερμαϊκός Θέρμης   26

Ορέστης Ορεστιάδας   26

Πανθρακικός   25

Απόλλων Παραλιμνίου   24

ΑΟ Χανιώτης   24

Νίκη Ευκαρπίας   18

Άρης Αβάτου   18

Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας   17

Κεραυνός Αγγελοχωρίου   15

ΠΑΟΚ Κρηστώνης   14

Δόξα Δράμας   10 

Αναγέννηση Επανομής   10

Άρης Πετεινού   8

Αετός Βαρβάρας   8

Μέγας Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας   8

Βέροια   7

 

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Πετριτή-ΑΠΣ Ζάκυνθος   0-1
ΑΕ Λευκίμμης-Πιερικός   0-2
Καστοριά-Μαγνησιακός   3-0 (άνευ αγώνα)
Εορδαϊκός-Θύελλα Κατσικάς   0-2
Σβορώνος-Αναγέννηση Άρτας   2-0
Βατανιακός-Κιλελέρ   0-0
ΠΟ Φήκης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   0-2
Θεσπρωτός-Αστέρας Σταυρού   1-2
Νέα Αρτάκη-ΑΟ Τρίκαλα   4-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σβορώνος   30

Αρτάκη   28

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου   28

Πιερικός   27

Αστέρας Σταυρού   27

Ζάκυνθος   24

Καστοριά   23

Τρίκαλα   22

Αναγέννηση Άρτας   19

Κιλελέρ   18

Αστέρας Πετρίτη   15

Θεσπρωτός   14

Εορδαϊκός   13

Θύελλα Κατσικά   13

Βατανιακός   12

Λευκίμμη   8  

Φήκη   6

Μαγνησιακός   1

 

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Παναιγιάλειος-Ελλάς Σύρου   2-1
Βύζας Μεγάρων-ΑΟ Πυλίου Κω   2-0
Αστέρας Βάρης-Πανελευσινιακός   1-0
Ιάλυσος-ΠΑΟ Βάρδας   1-0
Μαρκό-Ρόδος   0-0
Εράνη Φιλιατρών-ΠΑΣ Κόρινθος   0-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Θύελλα Ραφήνας   0-2
Ερμιονίδα-Παναργειακός   1-2
ΑΕ Μυκόνου-ΑΕΡ Αφάντου   (04/12, 14:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αστέρας Βάρης   29

ΠΑΣ Κόρινθος   27

Ρόδος   26

Παναιγιάλειος   26

Παναργειακός   24

Πανελευσινιακός   21

Θύελλα Ραφήνας   21

ΓΣ Μαρκό   20

Ελλάς Σύρου   19

ΑΕ Μυκόνου   18

ΠΑΟ Βάρδας   17

ΑΕΡ Αφάντου   16

Ιαλυσός   16

Βύζας Μεγάρων   15

ΑΟ Πυλίου Κω   14

ΑΕ Ερμιονίδας   7

Εράνη Φιλιατρών   5

ΑΕ Μεσολογγίου   2

 

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Ελλοπιακός-Πανιώνιος   0-1
ΑΟ Υπάτου-Απόλλων Σμύρνης   1-0
Ερμής Ζωνιανών-ΑΟ Χαϊδαρίου   1-2
Εθνικός-Ατσαλένιος   0-0
Ατρόμητος Πειραιά-Φωστήρας   2-1
Αγία Παρασκευή-Προοδευτική   0-3
Άρης Πετρούπολης-Περαμαϊκός   1-0
Ηλυσιακός-Αλμυρός Γαζίου   1-0
Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή   2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Πανιώνιος   31

Εθνικός   29

Άρης Πετρούπολης   24

Ηλυσιακός   22

ΑΟ Υπάτου   22

Αλμυρός   21

Ατσαλένιος   21

Χαϊδάρι   18

Επισκοπή   16

Άγιος Νικόλαος   16

Προοδευτική   15

Περαμαϊκός   14

Αγ. Παρασκευή   12

Ελλοπιακός   11

Φωστήρας   11

Ερμής Ζωνιανών   10

Απόλλων Σμύρνης   8

Ατρόμητος Πειραιά   5

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ