Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου, 2024

Στέφανος Τζίμας: Ο μικρός «μάγος» που πετάει «φωτιές» και γράφει ιστορία!

Ο Στέφανος Τζίμας ήταν ένας από τους πρωταγωνιστές στην εύκολη νίκη-πρόκριση του ΠΑΟΚ κόντρα στον Πανσερραϊκό με τα στατιστικά να αποκαλύπτουν το ταλέντο του ποδοσφαιριστή.

Ο 18χρονος Έλληνας ποδοσφαιριστής αποτέλεσε βασικός πυρήνας της επικράτησης κόντρα στον σύλλογο του Πάμπλο Γκαρσία την Τετάρτη (31/01) με 5-0, αφού αυτός ήταν που άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό και ξεκίνησε των «χορό» των γκολ. Ο νεαρός επιθετικός με την επίτευξη του τέρματος, έφτασε στα 4 φετινά του γκολ σε 362 λεπτά συμμετοχής, με τον Ελ Αραμπί και τον Γερεμέγεφ να καταφέρνουν κάτι αντίστοιχο.

Συγκεκριμένα, ο Μαροκινός φορ των «ερυθρόλευκων» κατάφερε να φτάσει τα τέσσερα γκολ σε 358 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο 30χρονος Σουηδός μόλις 197′, «ανεβάζοντας» ακόμη περισσότερο το επίτευγμα του Στέφανου Τζίμα.

Ακόμη, κατάφερε να «γράψει» πάλι ιστορία εντός αγωνιστικού χώρου, μιας και έγινε ο νεότερος ποδοσφαιριστής που κατάφερε να σκοράρει στο Κύπελλο Ελλάδας για τον ΠΑΟΚ, με το ρεκόρ του να κατείχε ο Ευθύμης Κουλούρης.

Πηγή: Karfitsa.gr