Δευτέρα, 6 Μαΐου, 2024

Αλ Νασρ: Νέο «τρίποντο» με νέο γκολ του Κριστιάνο (Video)

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει για 9ο σερί επίσημο παιχνίδι και για 877η φορά στην σπουδαία καριέρα του και τον Άντερσον Ταλίσκα να επιστρέφει στο σκοράρισμα με δύο γκολ, η Αλ Νασρ πέρασε από την έδρα της Αλ Σαμπάμπ με σκορ 2-3 και μείωσε στους 4 βαθμούς την διαφορά της από την πρωτοπόρο Αλ Χιλάλ, η οποία αγωνίζεται αύριο με την Αλ Ετιφάκ (26/02, 16:00).

Η ομάδα του Λουίς Κάστρο προηγήθηκε με τον Πορτογάλο σούπερ σταρ στο 21′, με τον διεθνή Βέλγο, Γιανίκ Καράσκο, να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45’+8′). Ο Ταλίσκα με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (46′) έδωσε και πάλι προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους (1-2), με τον Κάρλος Ζούνιορ στο 67′ να έχει νέα απάντηση για τους γηπεδούχους (2-2). Ο Βραζιλιάνος ικανός επιθετικός όμως της Αλ Νασρ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με ωραίο τελείωμα σε τετ α τετ (86′) χάρισε μία ακόμα σημαντική νίκη στην ομάδα του.