Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Χατ τρικ σε 19 λεπτά ο Γιώργαρος!! (Videos)

Άνοιξε λογαριασμό στη δεύτερή του συμμετοχή στο φετινό MLS… και μάλιστα με χατ τρικ σε 19 μόλις λεπτά, ο εκπληκτικός Γιώργος Γιακουμάκης!

Στη νίκη της ομάδας του με 4-1 κόντρα στην Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον, ο 29χρονος Κρητικός στράικερ έκανε το 2-0 με πέναλτι στο 55′, πέντε λεπτά αργότερα (60′) σκόραρε με δυνατή κεφαλιά για το 3-0 της Ατλάντα Γιουνάιτεντ, ενώ πέτυχε χατ τρικ στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης με τηλεκατευθυνόμενο σουτ και αφού προηγουμένως κοντρόλαρε την μπάλα με το στήθος.

Θυμίζουμε πως ο διεθνής επιθετικός την περσινή σεζόν είχε αναδειχθεί δεύτερος σκόρερ στο πρωτάθλημα με 17 τέρματα, ενώ όπως είναι γνωστό, τη σεζόν 2020-21 είχε κερδίσει με 26 γκολ το βραβείο του πρώτου σκόρερ στην Eredivisie (Ολλανδία).