Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

Super League 2: Η κλήρωση των πλέι οφ και των πλέι άουτ

Ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα η κλήρωση των πλέι οφ και των πλέι άουτ της Super League 2, με την ΑΕΛ ωστόσο να εκφράζει αντιρρήσεις για τη συμμετοχή της ΑΕΚ Β’ και να γνωστοποιεί πως θα προσφύγει στη δικαιοσύνη. Την ερχόμενη Κυριακή (24/03) ορίστηκε η σέντρα των 2 ομίλων, ενώ από τον Αιολικό έχουν αφαιρεθεί 6 βαθμοί και έχει προθεσμία μέχρι μεθαύριο Πέμπτη (21/03) να πληρώσει την οφειλή του και να του επιστραφούν οι βαθμοί.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες:

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΠΛΕΪ ΟΦ

1η και 6η αγωνιστική
Νίκη Βόλου – ΑΕΛ
Μακεδονικός – Λεβαδειακός
Ρεπό: ΑΕΚ Β’

2η και 7η αγωνιστική 
ΑΕΚ Β’ – ΑΕΛ
Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου
Ρεπό: Μακεδονικός

3η και 8η αγωνιστική 
ΑΕΛ – Λεβαδειακός
ΑΕΚ Β’ – Μακεδονικός
Ρεπό: Νίκη Βόλου

4η και 9η αγωνιστική 
Μακεδονικός – ΑΕΛ
Νίκη Βόλου – ΑΕΚ Β’
Ρεπό: Λεβαδειακός

5η και 10η αγωνιστική 
ΑΕΚ Β’ – Λεβαδειακός
Νίκη Βόλου – Μακεδονικός
Ρεπό: ΑΕΛ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λεβαδειακός   28 (55)
—————————————-
2. ΑΕΛ   25   (49)
3. Νίκη Βόλου   16 (32)
4. ΑΕΚ Β’   16 (32)
5. Μακεδονικός   16 (31)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

1η και 6η αγωνιστική
Κοζάνη – Αν. Καρδίτσας
Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β’
Αιολικός – Ηρακλής

2η και 7η αγωνιστική 
Αν. Καρδίτσας – Καμπανιακός
Ηρακλής – Κοζάνη
ΠΑΟΚ Β’ – Αιολικός

3η και 8η αγωνιστική 
Αν. Καρδίτσας – Ηρακλής
ΠΑΟΚ Β’ – Κοζάνη
Καμπανιακός – Αιολικός

4η και 9η αγωνιστική 
Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’
Κοζάνη – Καμπανιακός
Αιολικός – Αν. Καρδίτσας

5η και 10η αγωνιστική 
ΠΑΟΚ Β’ – Αν. Καρδίτσας
Καμπανιακός – Ηρακλής
Αιολικός – Κοζάνη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

6. ΠΑΟΚ Β’   15 (30)
7. Ηρακλής   15 (29)
8. Αν. Καρδίτσας   15 (29)
——————————————————-
9. Κοζάνη   12 (24)
10. Καμπανιακός   12 (23)
11. Αιολικός   10 (19)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΠΛΕΪ ΟΦ

1η και 6η αγωνιστική
Ιωνικός – Χανιά
Ηλιούπολη – Καλλιθέα
Ρεπό: Καλαμάτα

2η και 7η αγωνιστική 
Καλαμάτα – Χανιά
Καλλιθέα – Ιωνικός
Ρεπό: Ηλιούπολη

3η και 8η αγωνιστική
Χανιά – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Ηλιούπολη
Ρεπό: Ιωνικός

4η και 9η αγωνιστική 
Ηλιούπολη – Χανιά
Ιωνικός – Καλαμάτα
Ρεπό: Καλλιθέα

5η και 10η αγωνιστική 
Καλαμάτα – Καλλιθέα
Ιωνικός – Ηλιούπολη
Ρεπό: Χανιά

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλλιθέα   24 (47)
—————————————
2. Χανιά   22 (44)
3. Καλαμάτα   18 (36)
4. Ιωνικός   18 (36)
5. Ηλιούπολη   18 (35)

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ

1η και 6η αγωνιστική
Αιγάλεω – Παναθηναϊκός Β’
Διαγόρας – Ολυμπιακός Β’
Παναχαϊκή – Γιούχτας

2η και 7η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Β’ – Διαγόρας
Γιούχτας – Αιγάλεω
Ολυμπιακός Β’ – Παναχαϊκή

3η και 8η αγωνιστική
Παναθηναϊκός Β’ – Γιούχτας
Ολυμπιακός Β’ – Αιγάλεω
Διαγόρας – Παναχαϊκή

4η και 9η αγωνιστική 
Γιούχτας – Ολυμπιακός Β’
Αιγάλεω – Διαγόρας
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β’

5η και 10η αγωνιστική 
Ολυμπιακός Β’ – Παναθηναϊκός Β’
Διαγόρας – Γιούχτας
Παναχαϊκή – Αιγάλεω

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

6. Διαγόρας Ρόδου   14 (27)
7. Αιγάλεω   13 (25)
8. Ολυμπιακός Β’   12 (23)
———————————————-
9. Γιούχτας   11 (22)
10. Παναθηναϊκός Β’   11 (21)
11. Παναχαϊκή   11 (21)

* Ο Ολυμπιακός Β’ είχε τιμωρηθεί με (-10) από την περσινή σεζόν.
**Σε παρένθεση οι βαθμοί που συνέλεξαν στην κανονική διάρκεια.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ