Την παρουσία τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι το ερχόμενο καλοκαίρι εξασφάλισαν πριν λίγες ώρες οι ιστιοπλόοι μας, Βύρων Κοκκαλάνης και Αλέξανδρος Κάμερον Μαραμενίδης.
Αλέξανδρος Κάμερον Μαραμενίδης
Για τον Κοκκαλάνη (39 ετών), ο οποίος θα αγωνιστεί στην κλάση iqfoil (διάδοχος των RSX), αυτή θα είναι η τέταρτή του φορά σε Ολυμπιακούς Αγώνες, έπειτα από το 2012, το 2016 και το 2021, ενώ ο Μαραμενίδης (22 ετών) θα συμμετέχει στην κλάση φόρμουλα κάιτ και για πρώτη του φορά στην μεγάλη γιορτή του παγκόσμιου αθλητισμού.