Τετάρτη, 22 Μαΐου, 2024

Γ’ Εθνική: Οι πρωταθλητές των ομίλων, τα μπαράζ και οι ομάδες που ήδη υποβιβάστηκαν

Ολοκληρώθηκε πριν λίγες ώρες το φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με την Καβάλα στον 1ο όμιλο, τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου στον 2ο, τον Παναργειακό στον 3ο και τον Πανιώνιο στον 4ο όμιλο, να πανηγυρίζουν το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Super League 2.

 

Όσο για τα μπαράζ, οι αναμετρήσεις Νίκη Ευκαρπίας-Αστέρας Πετριτή και ΑΕΡ Αφάντου-Προοδευτική, θα κρίνουν ποιοι θα υποβιβαστούν στο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα και θα ακολουθήσουν τις παρακάτω ομάδες που ήδη αποχαιρέτησαν την κατηγορία. 

 

Οι ομάδες που ήδη υποβιβάστηκαν:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Δράμας, Βέροια, Άρης Πετεινού, Αετός Βαρβάρας, Αναγέννηση Επανομής, Μέγας Αλέξανδρος, Κεραυνός Αγγελοχωρίου.

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Εορδαϊκός, Θύελλα Κατσικάς, ΑΕ Λευκίμμης, Καστοριά, Βατανιακός, ΠΟ Φήκης, Μαγνησιακός.

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Βάρδας, ΑΟ Πυλίου Κω, Πανελευσινιακός, Βύζας Μεγάρων, Εράνη Φιλιατρών, ΑΕ Ερμιονίδας, ΑΕ Μεσολογγίου.

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Σμύρνης, Επισκοπή, Ερμής Ζωνιανών, Περαμαϊκός, Φωστήρας, Αγία Παρασκευή, Ατρόμητος Πειραιά.

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  • Απόλλων Παραλιμνίου-Πανθρακικός   1-3
  • Θερμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας   4-0
  • ΑΟ Χανιώτης-Ορέστης Ορεστιάδας   0-0
  • Βέροια-Άρης Αβάτου   1-2
  • Νίκη Ευκαρπίας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης   3-1
  • Καβάλα-Θύελλα Σαρακηνών   3-0
  • Νέστος Χρυσούπολης-Αναγέννηση Επανομής  4-0
  • Άρης Πετεινού-Ποσειδώνας Μηχανιώνας   0-3
  • Δόξα Δράμας-Αετός Βαρβάρας   5-1

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  • Εορδαϊκός-Αστέρας Πετριτή   1-2
  • ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός   1-3
  • Καστοριά-Σβορώνος   0-4
  • ΠΟ Φήκης-Νέα Αρτάκη   0-3
  • Ζάκυνθος-Βατανιακός 6-0
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΑΕ Κιλελέρ   2-0
  • Μαγνησιακός-ΑΟ Τρίκαλα   0-3 (άνευ αγώνος)
  • Πιερικός-Αναγέννηση Άρτας   1-2
  • Θύελλα Κατσικάς-Αστέρας Σταυρού   3-0

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  • Θύελλα Ραφήνας-Ρόδος   3-0
  • ΠΑΣ Κόρινθος-ΑΟ Πυλίου Κω   2-2
  • Ιάλυσος-ΑΕ Μυκόνου   1-0
  • ΑΕ Μεσολογγίου-Ερμιονίδα   1-2 
  • Αστέρας Βάρης-Μαρκό   3-0
  • Εράνη Φιλιατρών-Παναιγιάλειος   3-4
  • ΑΕΡ Αφάντου-Βύζα   3-0 (άνευ αγώνος)
  • Πανελευσινιακός-Ελλάς Σύρου   2-5
  • ΠΑΟ Βάρδας-Παναργειακός   0-2

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

  • Άρης Πετρούπολης-Ηλυσιακός   2-1
  • Ελλοπιακός-ΑΟ Υπάτου   3-3
  • Ερμής Ζωνιανών-Εθνικός   1-1
  • Αγία Παρασκευή-Άγιος Νικόλαος   0-3
  • Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος Πειραιά   5-0 (Διακόπηκε διότι δεν κατέβηκε στο 2ο ημίχρονο ο Ατρόμητος)
  • Προοδευτική-Φωστήρας   2-0
  • ΑΟ Χαϊδαρίου-Επισκοπή   2-0
  • Περαμαϊκός-Ατσαλένιος   0-2
  • Πανιώνιος-Αλμυρός Γαζίου   1-1
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ

ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ