Τετάρτη, 22 Μαΐου, 2024

Champions League: Ακόμα μία ματσάρα φέτος, αλλά χωρίς νικητή (Video)

Μία ακόμα ματσάρα είχαμε στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ με πολλά γκολ και θέαμα! Μπάγερν και Ρεάλ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο Μόναχο και η πρόκριση στον μεγάλο τελικό θα κριθεί στη ρεβάνς του «Σαντιάγο Μπερναμπέου» (08/05, 22:00).

O Βινίσιους σε τετ-α-τετ με τον Νόιερ στο 24′, άνοιξε το σκορ με πλασέ για τη «βασίλισσα», ενώ οι Βαυαροί απάντησαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με δύο γκολ μέσα σε 4 λεπτά. Στο 53′ ο Σανέ με σουτ στην κλειστή γωνία του Λούνιν ισοφάρισε σε 1-1, με τον Κέιν να γράφει από την άσπρη βούλα το 2-1 (57′). Με τον ίδιο τρόπο οι Ισπανοί και ξανά με τον Βινίσιους (83′), ο οποίος δεν λάθεψε από τα 11 βήματα, έκαναν το τελικό 2-2.

Μπάγερν: Νόιερ, Κίμιχ, Κιμ, Ντάιερ, Μαζραουί, Λάιμερ, Γκορέτσκα (46′ Γκερέιρο), Μουσιάλα, Μίλερ (80′ Γκνάμπρι), Σανέ (87′ Ντέιβις), Κέιν.

Ρεάλ: Λουνίν, Βάθκεθ, Ρίντιγκερ, Νάτσο (65′ Καμαβινγκά), Μεντί, Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Κρόος (76′ Ντίαθ), Μπέλιγχαμ (76′ Μόντριτς), Ροντρίγκο (87′ Χοσέλου), Βινίσιους.