Παρασκευή, 17 Μαΐου, 2024

Στον τελικό με Ρονάλντο και Μανέ (Video)

Την ευκαιρία να διεκδικήσει το King’s Cup κόντρα στην Αλ Χιλάλ, θα έχει η Αλ Νασρ, καθώς με δύο γκολ του Ρονάλντο και ένα του Μανέ, επικράτησε της Αλ Καλίτζ με 3-1 και προκρίθηκε στον τελικό της διοργάνωσης.

Ο CR7 άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 17′ με ωραίο σουτ και είκοσι λεπτά αργότερα ο Σάντιο Μανέ έκανε το 2-0 με πέναλτι, αφού ο Πορτογάλος άφησε την εκτέλεση στον Σενεγαλέζο. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού (57′), ο Κριστιάνο με κοντινό πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, φτάνοντας τα 887 τέρματα στην φοβερή καριέρα του, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Αλ Τοράις στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο μεγάλος τελικός ανάμεσα στις δύο καλύτερες ομάδες της Σαουδικής Αραβίας, έχει οριστεί για τις 31 Μαΐου στις 22:00.