Σκόραρε σε λιγότερο από 2 δευτερόλεπτα…

Πέρασαν σχεδόν 13 χρόνια από το πιο γρήγορο γκολ ποδοσφαιριστή που μπαίνει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο.Πριν λίγες μέρες συμπλήρωσε το 33ο έτος της ηλικίας του και μιλάμε για τον Νίκλας Μπέντνερ, ο οποίος ακόμα κρατάει αυτό το ρεκόρ.

Ήταν το 75ο λεπτό του αγώνα Άρσεναλ-Τότεναμ, όταν ο Σεσκ Φάμπρεγας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Δανός ικανός στράικερ που μόλις είχε μπει αλλαγή, στην 1η του επαφή & σε 1.8 δευτερόλεπτα, έκανε με κεφαλιά το 2-1 (τελικό αποτέλεσμα) για τους «κανονιέρηδες» και έγραψε το όνομα του στα βιβλία του Παγκόσμιου ποδοσφαίρου με αυτό το ιδιαίτερο επίτευγμα!

Στο συγκεκριμένο ματς το σκορ είχε ανοίξει στο 48′ ο Εμάνουελ Αντεμπαγιόρ, ενώ η Τότεναμ είχε ισοφαρίσει με τον Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ στο 66ο λεπτό.

Έτσι για να θυμόμαστε πόσοι πολλοί παικταράδες υπήρχαν, μέχρι πριν κάποια χρόνια…