Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

Πλησιάζει στο «σεντόνι»

Παρότι έπαιζε σχεδόν σε όλο το ματς σαν τη γάτα με το ποντίκι, της βγήκε η ψυχή για να κερδίσει τελικά.Αυτό έγινε χάρη στον Κελέτσι Ιχεανάτσο, ο οποίος 10 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα έδωσε τους 3  βαθμούς στην ομάδα του.

Λέστερ-Κρίσταλ Πάλας 2-1… και οι «αλεπούδες» πλέον σταθεροποιούνται στην 3η θέση, έχοντας αέρα τεσσάρων βαθμών από την 4η Τσέλσι και όπως δείχνουν τα πράγματα, πλησιάζουν στην απευθείας πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης χρονιάς.

Ο Γουίλφριντ Ζαχά άγχωσε τους γηπεδούχους στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης κάνοντας το 0-1, στις ελάχιστες φάσεις της Πάλας στο ματς.Στο 50′ ο Τίμοθι Καστάνιε ισοφάρισε για την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς, ενώ μισή ώρα αργότερα ο Ιχεανάτσο της χάρισε την πολύτιμη νίκη.