Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Ήττα χωρίς αντίσταση!

Απόλλων Πόντου-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Χωρίς ρυθμό γενικά κύλησε το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να αναλώνονται κυρίως σε παιχνίδι στο χώρο του κέντρου. Στο 29’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με προβολή του Δεινόπαπα, η οποία ουσιαστικά ήταν και η πιο αξιοσημείωτη φάση του πρώτου μέρους!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός απείλησε στο 68’ με το σουτ του Παπαδημητρίου αλλά ο τερματοφύλακας Πολίτης απέκρουσε! Στο 70’ ο Δεινόπαπας σημάδεψε το δοκάρι του Λαδά, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 74’ σε τετ-α-τετ νικήθηκε απ΄τον γκολκίπερ των Βολιωτών! Τη χαριστική βολή και το τελικό 2-0 το διαμόρφωσε ο Δεινόπαπας με ατομική προσπάθεια και ωραίo τελείωμα!

Aπόλλων Πόντου (Καλαιτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Ζήσης, Βαφειάδης (37’ λ.τ. Γιακουστίδης), Μουρατίδης, Δεινόπαπας, Φράγκος, Αρμενάκης, Καλογέρης, Αντωνιάδης, Χατζηαναστασίου.

Ολυμπιακός Βόλου (Βούζας): Λαδάς, Πέλκας (82’ Βασιλούδης), Ρόκας, Χολέβας, Φιλίποβιτς, Κόλα, Κολέλα (64’ Πατρώνης), Σκοπελίτης, Μπέικος, Νικλητσιώτης, Παπαδημητρίου.