Τρίτη, 14 Μαΐου, 2024

Ανέτοιμος στο πρώτο φιλικό τεστ!

Βαριά ήττα με 4-0 γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου από την Καλαμάτα στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας του. Ο αγώνας διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο των Βολιωτών, στον Άγιο Γεώργιο Φερών, και είχε διάρκεια 70 λεπτά.

Η Καλαμάτα έδειξε σαφώς πιο έτοιμη από τους ερυθρόλευκους του Βόλου και επικράτησε άνετα! Αντίθετα η ομάδα του Ολυμπιακού χρειάζεται πολλή βελτίωση σε όλες τις γραμμές του γηπέδου.

Τα γκολ για τη «Μαύρη Θύελλα» πέτυχαν κατά σειρά οι: Μαρκόφσκι (12’),  Τσελεπίδης (21’), Λουκίνας (55’) και Ασαμόα (70’).

Για τον Ολυμπιακό δεν αγωνίστηκαν λόγω μικροτραυματισμών οι Ξενοδόχοφ, Μπάτροβιτς και Κατσούκης.

Ολυμπιακός Βόλου (Α’ ημίχρονο): Κωνσταντίνου, Σκοπελίτης, Ναά, Φιλίποβιτς, Μαρκοπουλιώτης, Ντιαμπί, Κόλα, Χάσεκ, Ξύδας, Σουλεϊμάν, Βερνάρδος.
Ολυμπιακός Βόλου (Β’ ημίχρονο): Κωνσταντίνου, Βλάχος, Αρναούτογλου, Χολέβας, Παπακώστας, Πατρώνης, Χατζής (65’ Μπουλάτοβιτς), Μπονανά (72’ Ενκόα), Κουντουριώτης, Σιαφά, Ντουάρτε.
Καλαμάτα: Καπούταγλης, Μαβινγκά, Κωνσταντινόπουλος, Τσελεπίδης, Λουπάνο, Αναστασόπουλος, Παυλίδης, Νάνι, Παπατόλιος, Κόκκορης, Μαρκόφσκι.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Λουκίνας, Ασαμόα, Σκεντεράι και Ματέους.