Κυριακή, 19 Μαΐου, 2024

Εντυπωσιάζει ο νεαρός τερματοφύλακας Κώστας Καρακώστας

Ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση για τον Κώστα Καρακώστα κάτω από τα γκολπόστ της Berdenia Berbourg και δεύτερη συνεχόμενη νίκη της ομάδας του (είχε προηγηθεί το 4-2 απέναντι στη Weiler), αυτή τη φορά απέναντι στη Mertert με 2-3.

Ο φύλακας άγγελος της Berdenia αναδείχθηκε MVP της αναμέτρησης, αφού κράτησε ζωντανή την ομάδα του πολλές φορές κατά τη διάρκεια του αγώνα με φοβερές αποκρούσεις εξ επαφής (85′,88′,90′), με αποκορύφωμα την απόκρουση πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, η οποία διατήρησε το σκορ στο 2-3.

Ήδη υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον από ομάδες Α’ Εθνικής Λουξεμβούργου στο γραφείο του εκπροσώπου του, ενώ το ενδιαφέρον τους για τον νεαρό Θεσσαλονικιό, έχουν εκδηλώσει Γερμανικοί σύλλογοι υψηλού επιπέδου από την Bundesliga U23.