Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Κι ο Άγιος φοβέρα θέλει…

Ο Άγιος Νικόλαος έγινε η πρώτη ομάδα που παίρνει την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ως φιλοξενούμενη, αφού πριν λίγη ώρα κέρδισε στην Κέρκυρα με 1-2 την ΑΕ Λευκίμμης.

Η ομάδα από την Κρήτη προηγήθηκε στο 25′ με τον Φουκαράκη και μέχρι εκείνο το σημείο έδειχνε ανώτερη στο γήπεδο. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, φτάνοντας στην ισοφάριση στο 36ο λεπτό με τον Κωστακιώτη. Ο ΑΟΑΝ όμως πέτυχε και δεύτερο γκολ… 15 λεπτά πριν το παιχνίδι πάει στην παράταση, με σκόρερ τον Μαυρή για το τελικό 1-2.

Α.Ε. Λευκίμμης (Αντώνης Δρακόπουλος): Γκάκος, Γρηγοριάδης, Κωστακιώτης, Πουλημένος, Νίκιτς (90′ Κουλούρης), Μοκοβίλα, Κιπτίου, Τσεβανέδης, Πανταζής (86′ Ντεκάρνε), Θεοδωράκης, Γιωργακόπουλος (71′ Τσολάκης).

Άγιος Νικόλαος (Νίκος Σουργιάς): Μπένκο, Δολαψάκης, Πλουσής, Πιθαρούλης, Τσανάι, Πάγια (73′ Κίτος), Μαυρής, Μηνάς (95′ Τζιλάι), Παπαδόπουλος, Νοκάι (52′ Μαρκάκης), Φουκαράκης.