Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ισόπαλη ” ματσάρα ” στο Μπιλμπάο!

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο ήρθε ισόπαλη με 2-2 με την Γρανάδα, σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που εκκίνησε την 15η αγωνιστική της La Liga. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ραούλ Γκαρσία στο 12′, όμως η χαρά τους δεν κράτησε για πολύ αφού έξι λεπτά αργότερα ο Ματσίς έφερε το ματς στα ίσια. Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να φέρουν τούμπα το παιχνίδι, με τον Μολίνα στο 34ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος οι Βάσκοι ανέβασαν ρυθμούς, έχασαν ευκαιρίες και τελικά ισοφάρισαν με τον Μαξιμιλιάνο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Μάλιστα η Μπιλμπάο ολοκλήρωσε τον αγώνα με έναν παίκτη λιγότερο, καθώς στο 90+9′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μαρτίνεθ.

Στην 8η θέση με 20 βαθμούς βρίσκονται οι Βάσκοι, οι οποίοι δεν βρήκαν τον δρόμο για την νίκη για 5η συνεχόμενη φορά , με τη Γρανάδα να ανεβαίνει στους 12 πόντους και τη 16η θέση.