Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

«Πράσινο» προβάδισμα πρόκρισης (Video)

Προβάδισμα πρόκρισης για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον Βόλο, έπειτα από τη νίκη του με 2-1 στο γήπεδο της Λεωφόρου, παρότι έκανε τα εύκολα δύσκολα…

Οι «πράσινοι» κυριάρχησαν στο 1ο μέρος και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Φεντερίκο Μακέντα, ενώ ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος με δικό του κλέψιμο και ωραίο τελείωμα ζευγάρωσε τα τέρματα της ομάδας του στο 51ο λεπτό. Οι Βολιώτες ωστόσο αντέδρασαν άμεσα και με εξαιρετικό γκολ του Πάολο Φερνάντες μείωσαν σε 2-1 στο 56’ και ελπίζουν για τον επαναληπτικό στην έδρα τους (21/12, 15:00).

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Διούδης, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Αλεξανδρόπουλος (90’ Μπουζούκης), Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες (69’ Πέρεθ), Αϊτόρ (78’ Χατζηγιοβάνης), Παλάσιος (78’ Βιτάλ), Μακέντα.

Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κότνικ, Πουρίτα (46’ Ρομέρο), Γκιουλέν, Ρινέρ, Φεράρι, Μπαρτόλο (46’ Φερνάντες), Τσοκάνης, Νίνης (74’ Σοάρες), Ρεγκατέν (83’ Ορόζ), Τερεζίου (68’ Βοϊτκόφσκι), Φαν Βέερτ.